Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az egyetemi élet?...

Milyen az egyetemi élet? Óbudai Egyetem tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy felvettek az Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdasági karára. Érdekelne, hogy milyen ott az élet, meg egyáltalán az egyetemi élet milyen. Gyenge vagyok matekból sajnos, de úgy gondoltuk tesómmal hogy alapvetően jó fejünk van és gyorsan tanulunk, így nem lehetetlen behozni a lemaradást ha nagyon akarjuk és szorgalmasan tanulunk. Egy gyenge matekosnak nagy ugrás ez? Van aki hallott hasonló helyzetről, gyege matekkal alaki ilyesminek ugrott neki?


Lehet hülyén hangzik, de eddig eléggé a szüleinkre támaszkodtam és ez most nagy váltás lesz. még sosem kellett mekiben /egyéb helyen dolgoznom mert mindig a szüleim boltjánál húztam az igát és nem tudom milyen az amikor valaki magt tartja el /dolgozik és a fizujából jön kihavonta. Ezt nem úgykell érteni hogy mindent a seggem alá toltak, épp ellenkezőleg, nekem olyan hogy zsebpénz, pl nem létezett sosem.


Lényeg a lényeg:

Egyetemen milyen az időbeosztás/magdnak oszto be hog mikormittanulsz? Hogyan vannak ezek a "szak felvételek"? Gondolom a Neptunban kell majd első héten felvenni,...?

Lehet e mellett dolgozni vagy minden időt elvesz a taulás főleg egy ilyen gyenge lábakon álló tudással induló egyednél?


Köszi előre is!



2016. aug. 28. 05:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Írtam privátban.
2016. aug. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én is ide fogok járni ősztől csak én a Bánkira. Én is kíváncsi lennék ezekre a dolgokra, úgy hogy szívesen fogadnék bármiféle információt. :)
2016. aug. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hello, én műszaki menedzseren végeztem nappalin. A közgázból I- félévben kipöckölték a kezdő 150 ember kb felét. Közgáz II-n a maradék 1/3-át. Matekból kb a fele évfolyam megbukott és elcsúsztak egy évet. Aztán jött Pappné a pénzüggyel. Meg HK a számvitellel.Ő már nem tanít. Én most ismért BSC-zek GM-n, de akredittáltak csomó tárgyat. A szociológia tanárt érdemes elkerülni, nem lehet nála átmenni. A döntéselmélet tanárt meg nem lehet kikerülni. 1 év korrepetálás, hogy a gyakorlati rész meglegyen egy aláírásért. Úgyhogy kapjátok össze magatokat.
2016. szept. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És az I-III. félévben jobb ha nem dolgozol. Én azért csinlom munka mellett a másodikat, mert hétköznap vannak a konzultációk és nem hétvégén és csak havonta. És mivel nekem akredittlták a tanulmányok 60%-át, így ralatív kevés tárgyam van a többséghez képest. De ígyse egyszerű a készülés, pláne a szmolásos tárgyaknál. Vezetői számvitel, Vállalati pénzügyek, Döntéselmélet és módszertan. A magolós tárgyakat én nem magolom, elolvasom, megértem.
2016. szept. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!