Grafikusnak tanulok, de akadtak bökkenők. Milyen alternatívák vannak?

Figyelt kérdés

Grafika szakon vagyok egy neves külföldi szakközépiskolában, most volt a 3. évem az 5 éves képzésből. Eddig minden évben sikerült megbuknom matekból, első osztály után átengedtek a jó szakmai teljesítményem miatt, másodikban jófej volt a tanár, aki vizsgáztatott, most pedig hatalmas s z a r ban vagyok, mert a pótvizsga anyagot félreolvastam, és egész nyáron kvázi mást tanultam, mint kellett volna.

Igazából az érettségi nem is akkora motiváció, inkább a szakma/diploma, amit viszont érettségi nélkül nem adnak meg.

Egyébként van egy tanulási nehézségem is matematikából, ami az ottani jogok szerint nem elismert.


A lényeg az, hogy már kisírtam mindenemet, és azon gondolkodtam, hogy mihez máshoz foghatnék, ami kreatív pálya, de viszonylag élhető.


18L (11. osztályos voltam most, remélem nem leszek újra)



2016. aug. 29. 23:50
 1/4 anonim válasza:

Ha már az érettségi is gond, hogy lesz diplomád?! Én itt éretségiztem, de nagyon kevés kell a ketteshez. Nem tudom ott, hogy megy ez...


Grafikusként papír nélkül is lehet boldogulni. Van ahol kérnek papírt, van ahol nem. Nekem sincs róla papírom és ezzel akarok foglalkozni.


Grafikán belül mivel szeretnél foglalkozni?

2016. szept. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Itt nem osztogatják az érettségit, 60% kell ahhoz, hogy átmenjek.

Más tárgyakból megvan a 3-as minimum, szakmából szinte kitűnő vagyok.

Alkalmazott grafikát tanulok, de nem különösebben érdekel már.

Azóta egyébként átmentem.

2016. szept. 3. 23:14
 3/4 anonim válasza:
100%

Itt is így kéne lennie. De még jobb lenne eltörölni az érettségit.

Sok kreatív tevékenység van:

marketing, szövegírás pl. Ebből meg lehet élni.

Sok kreatív szakmánál inkább csak éhenhalni lehet.

Grafika nem rossz, de ha nincs kedved...

Szerintem a suli sokak kedvét el tudja venni olyan dolgoktól mi régen még érdekelte az embert.

2016. szept. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A szövegírás kiesik sajna, mert a nem-anyanyelvemen bizonytalan vagyok és pont azért megyek a vizuális művészet felé, mert nem bánok jól a szavakkal.

Egyébként nyilván tetoválás is megfordult a fejemben, beszéltem is az emberrel, aki rajtam dolgozott, de szerinte nem jó ötlet, mert benne ragadok, pedig könnyű pénz.

Egyébként mivel a saját social mediamat elég jól pörgetem, talán social media manager is lehetnék.

2016. szept. 4. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!