Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet értelme orvosit követően...

Lehet értelme orvosit követően elvégezni egy tolmácsképzőt?

Figyelt kérdés

Lassan végzek orvosin, és a tolmácsolás mindig is érdekelt. Egy felsőfokúm van, a másikat is meg szeretném szerezni (angol-német).

Azt nem tudom, szakmailag kezdhetnék-e vele valamit, de kihívasnak nem rossz :)



2016. aug. 30. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Maximum ha valami ritkabb nyelvet tudsz nagyon jol, akkor van ertelme. Egy nemet-angol tolmacsnak manapsag nem sok van.. szoval en a helyedben ha kihivast keresel es nem szorit az ido akkor belemelyednek valami kulonleges nyelvbe.
2016. aug. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem rezidens leszel a végzés után?
2016. szept. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tudom, ez nem válasz a kérdésedre, de engem is ezek nagyon érdekelnek: az orvosi, és melletti a nyelvek is. Kiváncsi vagyok, vajon össze lehetne-e egyeztetni a kettőt, amolyan "másodállásban" tolmács, vagy fordító...Te eldöntötted már, hogy végül utána tolmács is leszel-e még?
2017. febr. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egészségügyi szakfordítói képzésnek szerintem lenne értelme.
2017. febr. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tolmács vagyok, 3 év munka után 450.000 Ft. nettót keresek. Nekem ez a pénz nagyon jó. Viszont,


ha orvosit végeztem volna előtte sose mentem volna tolmács-fordítónak.

Nagyon járnia kell az agyadnak egész nap, mentálisan nagyon fárasztó munka, amit nem becsülnek meg eléggé. Sokszor más munkát is radsóznak, azért mert te vagy a közvetítő úgymond, kb még asszisztensnek is befognak.


Imádom a nyelvtanulást, a nyelveket. Az egyetemi éveim alatt is lelkesen tanultam, nagyon sok beadandó, határidőre fordítás stb. Ezzel teltek az egyetemi éveim, nem a szórakozással. Külföldi tanulás kemény és kitartó munka van a jelenlegi végzettségem mögött.


Ennek ellenére most azon vagyok, hogy szakmát váltsak, mert hosszú távon ez semmire nem jó.

Ha csak fordítasz, akkor meg a cég elnyeli a pénzed, ne hidd jó fizetésed lesz, ponthogy nagyon kevés lesz.

2020. szept. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hobbiból csináld eleinte, megbízást biztosan kapsz majd ilyen háttérrel. Aztán majd meglátod. De azért én egy orvosi karriert nem adnék fel ilyen bizonytalan megélhetésért. Ahogy az előző írta, nehéz magad bedolgozni úgy, hogy teljesen meg is élj belőle, és hosszú távon valóban megterhelő lehet. Az orvosi pálya is az, de abból legalább építhetsz stabil egzisztenciát.
2021. jan. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!