Biológus vagy biomérnök?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, tavaly érettségiztem és egy évet voltam az ELTÉn biológia szakon, de az első félévem után úgy tűnt, nem egészen olyan a szak mint a milyenre számítottam, ezért februárban újrafelvételiztem a BME-re biomérnöknek. Azóta, persze, kicsit jobban megszerettem a biológia szakot, a sok latin-név-magolós tantárgy ellenére, és most ott vagyok, hogy döntenem kell a 2 suli között és sokkal-sokkal nehezbbnek érzem, mint februárban az újrafelvételikor.

Csak azt tudom, hogy nem szeretnék gyógyszerészettel, gyógyszeriparral, humánbiológiával, orvosi...akármivel foglalkozni. A környezet, a természet, a növények, az állatok, a Föld és ezek védelme az , ami igazán érdekel és amiért tenni akarok. Szerintetek melyik a járhatóbb út a célom a felé? Melyikkel, hogyan, milyen területen lehet manapság elhelyezkedni? (főleg Magyarországon, szeretk itthon lenni, külföldre csak akkor mennék, ha nagyon "muszáj" lenne)

Előre is köszi a válaszokat!



2016. aug. 31. 11:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Már elmondtad. Váltottál, mert nem érezted jól magad. A munkahellyel ez hatványozottan így lesz (az iskola mégiscsak öt év, az élet kicsit több).

A biológia nem emberi vonatkozásai is sokfélék, minden attól függ, ebből te mit kedvelsz. A biológus inkább tudományos irányba mozdulhat el könnyebben,a biomérnök inkább ipari, technológiai irányba. Mi nem tudhatjuk, melyikhez vonzódsz inkább. Két dolgot érdemes tudni. 1. Ha a szakmádat alaposan ismered, rokon területekre nem akkora ügy átmenni. 2. Egy szakma fontosságát gyakran határozza meg a politika (mesterségesen akár). Ez azt jelenti, hogy amelyiket a politika lebecsüli, az kevesebb pénzt kap, tehát kevesebb ilyen munkahely lesz kevesebb lehetőséggel. Bonyolítja a helyzetet, hogy a politika gyakran változhat.

Mégis inkább az alkalmazási terület fejlődése tűnik biztosabbnak egyszerűen azért, mert egyre nagyobb objektív szükség van rá.

2016. aug. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!