Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biomérnökök vagy gyógyszerésze...

ITTE kérdése:

Biomérnökök vagy gyógyszerészek jövője a biztosabb? Előreláthatólag 5 év múlva melyik szakmában lehet majd elhelyezkedni könnyebben?

Figyelt kérdés

Én már jártam egy évet biomérnöki szakra de most lehetőségem van gyógyszerészként újrakezdeni. Viszont nagyon sok fórumon olvastam h a gyógyszerészet mint szakma kezd megtelítődni Magyarországon és külföldön is. Plusz én a gyógyszerkutatás felé hajlanék de úgy tudom hogy ilyen irányban a biomérnökkel is elhelyezkedhetnék. (a kutatás fejlesztés érdekelne nem maga a gyógyszergyártás mint folyamat)

Előre is köszönöm a segítséget! :)



2013. aug. 28. 12:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, rem. jön válasz! :D
2013. aug. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Makoscsiga ***** válasza:
100%

Ha a kutatás érdekel, akkor a biomérnöki nem feltétlen a legjobb választás, mert az inkább a gyógyszergyártás részével foglalkozik a dolognak. Egyébként magyarországon inkább a gyártás, mint kutatás vonalon vannak lehetőségek. Ha mindenképpen a kutatási vonal a cél, akkor én a biológus/vegyész vonalat javasolnám, bár van olyan ismerősöm, aki biomérnökivel ment kutatni. Kutató gyógyszerészt nem ismerek, de az se kizárt, hogy van. Viszont a kutatási vonalon a hazai lehetőségek rendkívül behatároltak.


Az 5 éves távlatra nyilatkozni szerintem nagyon nehéz... amit tehetsz, hogy megnézed a külföldi álláshidetéseket, hogy milyen végzettséget várnak el olyan pozícióra, ami téged érdekel, oszt hajrá...

2013. aug. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!