Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A TTK-s szakok mégsem az...

A TTK-s szakok mégsem az elismert, nehéz szakokhoz tartoznak, hogy nálunk hobbiból választották?

Figyelt kérdés
Ma voltam beiratkozáson a szegedin és voltak olyan személyek is akik földrajzot vagy kémiát pl. csak hobbiból tanulnak, mert szeretik.Amúgy már dolgoznak,egyiknek van büfészakos diplomája is. A földrajzos egyébként azért választotta ezt mert szereti nézegetni a térképeket,hogy mi hol van,de nem akar benne dolgozni majd. Hülyén éreztem magam,mert mintha csak én vettem volna komolyan igazán a biológiámat,ezzel szeretnék foglalkozni. Számomra eddig a hobbiszakot pl. a bölcsészszakok jelentették.

2016. szept. 2. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

miért baj, ha valaki csak azért akar tanulni, mert érdekli valami és nem abból akar megélni?

Én könyvelő vagyok, és gyógyped diplomát szereztem, mert érdekelt. Semmivel se értem ott kevesebbet, mint az, aki gyógypedagógusként akar dolgozni.

2016. szept. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
"egyiknek van büfészakos diplomája is" - kicsit visszább vehetnél az arcodból, mert most vált nyilvánvalóvá, hogy e "büfészakos" diplomával rendelkező ember mennyivel értelmesebb mint te. Miért baj, hogy valaki fejleszteni szeretné magát? Tanulni akar, hogy több lehessen? Neked ettől miért lesz rosszabb? Ugyan úgy le kell vizsgázniuk, mint neked, ugyan olyan diplomájuk lesz mint neked. Nem lesz beleírva, hogy ő csak hobbiból csinálta.
2016. szept. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően komoly tudományokkal kivétel nélkül csak személyes érdeklődésből (ha úgy tetszik hobbiból, szakmaszeretetből) szabadna foglalkozni.


Aki azzal foglalkozik már egyetemi jelentkezésekor is, hogy mivel fog jól keresni, miben fog dolgozni, milyen állása lesz, annak nem is szabadna komoly egyetemre mennie, mert jelenléte csak csökkenti a színvonalat.

2016. szept. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%
Most ezért valószínű, hogy le leszek pontozva, de számomra a biológia is büfészak. Ugyan mit kezdesz vele? Talán mesterrel még való valamire, pl. genetikusként, de egyébként ?
2016. szept. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tom Benko ***** válasza:
100%
Én is hobbiból választottam.
2016. szept. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező örülj neki kisebb konkurencia legalább... jobb az elhelyezkedési esélyed ha odateszed magad.
2016. szept. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!