Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen középiskolába járjak,...

Milyen középiskolába járjak, ha villamosmérnökként szeretnék továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Most 8.-os vagyok, egy 8 osztályos gimiben (12.-ig maradhatnék itt). Az lenne a kérdésem, hogy milyen iskolával járnék a legjobban? Maradjak gimiben, vagy menjek el valamilyen szakra? Ha igen, akkor milyenre? Magyarországon belül mondhattok ilyen iskolákat. A jegyeimmel nincs probléma. Előre is köszönöm a válaszokat:)

2016. szept. 4. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem az elmúlt 40 év alatt elment a "magasfokú szakmai tárgyi tudás" irányából a "bármely problémát meg tudok oldani eszközeimmel" irányba. Ez majdnem jó így, mert amikor szemben állsz egy géppel, akkor a konkrétumokat úgyis megtanulod róla - bár kicsit fura, hogy jár az ember X évet, és a Való Világból összesen egyszer lát egy csavart. :)

Tehát mindkettőnek vannak előnyei, a szakirányú középfoknak is, meg a matek természetessé válásának is.

Mondjuk arról egy szót nem szóltál, hogy konkrétan melyik irányba mennél, a villamosmérnökség olyan tág fogalom, hogy csak na. Így hogyan mondjam, hogy menjél szakirányba, ha nem tudom, van-e olyan? :D

Szerintem jobban jársz, ha szakirányú középiskolába mész, de ott aztán beszállsz minden lehetséges matektudást fejlesztő tevékenységbe.

Az egyetemen a készség számít, mert ott egy félév alatt matekből és szaktárgyból is többet kell elsajátítani, mint a középben 20 év alatt.

Viszont én semmi konkrétumot nem tudok a mai középiskolák színvonaláról.

2016. szept. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Én a saját tapasztalatomat írom, szakközépbe jártam elektronika szakra.

Aztán egyetemen villamosmérnökként folytatom a tanulmányaimat. Azt kell mondjam a középsuli több előnnyel jár, bár akad hátránya is. Azt láttam, aki gimiből jött annak könnyebben megy a matek/fizika, de a villamos tárgyakkal küszködnek. Akik középsuliból jöttek nekik a matek/fizika szívás, de a villamos tárgyak meg könnyebbek, amit középsuliban tanulsz a villamosságról egyetemen szinte minden témakörre van egy külön tárgy. A matekot meg a fizikát viszonylag hamar le lehet tudni, de a villamos tárgyak egész tanulmányaid alatt elkísérnek. Ez alapján én örülök, hogy szakközépből jöttem, van némi előnyöm, most hogy túl vagyok a matekokon meg a fizikán.

2016. szept. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, annyit akartam mondani még, hogy lehet ilyen olyan faktra járni de akkor fog igazán jól menni ha az alapokkal tisztában vagy matek terén.

A szaktársam járt fizika faktra, versenyre, meg emeltet is tett, de ugyanúgy jött velem együtt javító ZH-t írni, hogy mehessen vizsgázni belőle.

2016. szept. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

Ha a Kandóról van szó, akkor én úgy látom, hogy szakközép jobban megéri, mert a matek nem olyan nagyon vészes, sok tárgynál viszont elég nagy könnyebbség, hogy vannak már ismereteid belőle.

BME-ről nincs személyes tapasztalatom, de oda valószínűleg fontosabb a biztos matek tudás, talán oda jobb lehet egy erős gimnázium.

2016. szept. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!