Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyész szakközép után gyógysz...

Vegyész szakközép után gyógyszerészeti egyetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 10. osztályos vagyok egy vegyészeti szakközépiskolában (4 év érettségi és 1 év szakma).

Kicsit bánom, hogy ide jelentkeztem és nem gimnáziumba, továbbtanulás szempontjából szerintem jobban megérte volna, és hát hogy is mondjam ott lett volna a helyem, nem pedig "ilyen" osztályban. Na, de térjünk a lényegre. Szerintetek mekkora esély van bekerülni szakközép után egy gyógyszerészeti egyetemre? Úgy hallom, hogy simán a technikusi elvégzésével (laboratóriumi technikus) nem túl jó esélyeim vannak a jövőmet tekintve, nem lenne számomra túl szép pályafutás, hogy egy laborban mosogatok egész életemben. A képességeim szerintem meg vannak rá, hogy elvégezzek egy egyetemet, a kémiai előképzettséget ebben a suliban biztosan megkapom, mivel heti legalább 10 kémiaórám van valamilyen formában. Biosztól tartok kicsit, mivel kisebb óraszámban tanulom, mint a gimisek. Mennyire lehetetlen így abból is emelt érettségi? Az érettségiről még annyit, hogy nekünk már a 4 általános tantárgy mellett kötelező a szakmai érettségi, (szakmai kémia tantárgyból), ezen felül lehetséges kémiából és biológiából leérettségizni? Mert ha jól tudom, ezek a követelmények a GYTK-ra. Matek mennyire kemény ott? Előre is köszönök minden segítséget! :)



2016. szept. 5. 20:41
 1/2 anonim válasza:
100%

Az biztos, hogy annyi tárgyból érettségizel, amennyiből csak szeretnél, nekem is eddig hét érettségim van és még hátra van az emelt kémia :D

Viszont hogy ne egyszerre kelljen annyi felé készülnöd, szerintem érdemes lenne 12. végén csak az alap öt tárgyból érettségizned és utána kihagyni egy évet és akkor felkészülni az emeltekre. De főleg a bioszt hagyd meg egy évvel későbbre, mert mint írod, azt nem is tanulod olyan mélységekben, mint egy gimiben.

A GYTK-s matekról csak hallomásból szerzett infóm van, szóval ne vedd biztosnak, de úgy tudom, Szegeden elég komolyan veszik, a többi egyetemen kevésbé halálos :D

Remélem tudtam egy kicsit segíteni, bár nekem is csak innen-onnan összebogarászott információm vannak, egyelőre még a kémiára készülésnél tartok én is, de szintén gyógyszerészetre szeretnék jelentkezni :)

2016. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2016. szept. 9. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!