Miért nem tudok tanulni?

Figyelt kérdés

Ebben a tanévben fogok érettségizni, most elkezdtünk ismételgetni és sajnos nem sok mindenre emlékszem a korábbi anyagokból, pedig akkor tudtam őket. Mindennel az van, hogy takörönként belátom, megy, de mikor együtt kellene minden, kellene összefüggéseket látni, akkor már nem megy. Ma átnéztem 30 oldal kémiát, osztálytársaim 1,5-2 óra alatt megtennék, én ugyanezt kb. 4 óra alatt, hiába huzgáltam a lényeget, írtam ki fontosabb dolgokat, keverem őket. Egyik tanárom azt mondta, hogy szerinte az akarattal, elhatározással van baj, de szerintem nem, mert ém tényleg minden erőmet beleadva odateszem magamat, nagyon boldog lennék ha minden kérdésre tudnám a választ. Viszont van néhány dolog, amire nagyon jól emlékszem: kémiából pl. a számítások nagy részét megoldottam, amit még 9-10. osztályban tanultunk vagy biológiából is ma elmondtam a szimpatikus idegrendszert, amire csak egyedül én jelentkeztem, hogy emlékszem rá. Idegennyelvből a szavakat nagyon jól megjegyzem (van középfokú nyelvvizsgám), de a nyelvtani dolgokat átnézem, 5 nap múlva már nem emlékszem.

Matematika kb.4-es szinten megy. Irodalomból érvelésben jó vagyok, de életrajzokban, műelemzésekben kevésbé.

Talán a legtragikusabb a történelem, abból szinte semmi nem ugrott be :( évszámokat, neveket, eseményeket, fogalmakat, mindent elfelejtettem..

Az a vicc, hogy tavaly évvégén matematikából és fizikából 4-es voltam, többi minden 5-ös volt.

Nem tudom elfönteni, hogy hová menjek gimnázium után. Van/volt valaki hasonló helyzetben? Hogy tudnám serkenteni az agyműködésemet?


2016. szept. 6. 22:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a nyáron érettségiztem, az utolsó év elején ugyanígy voltam, mint te, a dolgokat mindig külön megtanultam, aztán mikor kellett volna már nem teljesen emlékeztem rá, vagy egyáltalán nem, aztán mégis sikerült leérettségizni, elég jó átlaggal :) Szerintem ne aggódj, teljesen felesleges, év végéig felkészítenek, és simán átmész az érettségin ilyen hozzáállással. A tanulási idővel se törődj, van, aki gyorsabban felfogja a dolgokat, és olyan is, akinek több időbe telik. Legyél kitartó, bízz magadban, tanulj, ahogy eddig, és minden sikerülni fog :)
2016. szept. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. szept. 7. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!