Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óvodapedagógus szak? Érveket...

Óvodapedagógus szak? Érveket és ellenérveket várok!

Figyelt kérdés
Szeretnék jelentkezni óvodapedagógus szakra. Tisztában vagyok vele, hogy egy óvónő nagyon keveset keres, és hogy a piac is telített; de nekem gyermekkori vágyam, hogy óvónő lehessek. Imádom a gyerekeket, értek is a nyelvükön, és úgy gondolom, hogy hajlandó lennék akár kevesebb fizetésért is azzal foglalkozni, amit szeretek, mint dolgozni egy szürke irodában sok pénzért. Tényleg nincs értelme erre a szakra jelentkezni? Vagy vannak még hozzám hasonló "elvetemültek", akik elvégzik ezt a szakot, és tényleg azért, mert óvónénik akarnak lenni- nem pedeig csupán azért, hogy legyen egy diplomájuk?
2010. ápr. 22. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én óvóodapedagógus szakra jelentkeztem,idén fogok érettségizni.

Teszek rá,hogy a környezetem erről mit gondol,bár egyesek hülyének tartanak...

Én ezt szeretném csinálni,és minden vágyam,hogy bekerüljek :-)

Az alkalmassági vizsgám már megvan,mostmár csak a sikeres érettségi kell,és a pontok (amik nem szoktak magasak lenni) :-DD


Pont úgy vagyok,mint te.

Kevés pénzért is hajlandó vagyok ezt csinálni,mert ezért érdemes lesz felébredni.

Nem szeretnék úgy leélni egy életet,hogy gyomorgörccsel kelek,és egy olyan helyre megyek dolgozni,amit utálok és nem szívből csinálom.


Sok sikert! :)

2010. ápr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én már óvodapedagógusnak tanulok. A piac annyira azért nem telített, mint mondjuk a tanítói, viszont ezt a foglalkozást nagyon hosszú ideig lehet csinálni, tehát egyre több az idősebb és lassan kerülnek be a fiatalabbak,de már rájuk is van igény, mert sok szülő azt akarja, hogy az ő gyereke mindenfélét csináljon (úszás,balett,nyelvi óra,ének, hittan...stb.) és ilyet leginkább a most végzők tudnak nyújtani, ha szereznek ilyenről papírt. Tehát a szak mellett/után érdemes elmenni valamilyen tanfolyamra, amivel többet tudsz adni mint egy sima óvós diplomás, így tarthatsz du. foglalkozásokat,ami plusz pénzt jelent neked és közben ugyanúgy a gyerekekkel foglalkozol.

Ha szereted a gyerekeket, akkor van értelme jelentkezni.

Rengetegen jelentkeznek óvónőnek, nálunk max.létszám van, 2x annyi a hallgató, mint tavaly.

2010. ápr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést:)
2010. ápr. 25. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!