Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Metropolitan egyetemen,...

A Metropolitan egyetemen, mennyire veszik komolyan a matekot gazdasági képzéseknél?

Figyelt kérdés

Végülis, ez egy kommunikációs főiskola volt.A fő profil a diplomataképzés (nemzetközi tanulmányok),illetve a kommunkációs szakemberek képzése volt.


Gondolom, hogy azért nem annyira kemények, mint mondjuk a BGF-GTK karon.


Úgy vettem észre,hogy azokon a helyeken, amik alapból mérnökképzők voltak, nagyon megkövetelik ezeket a matekos tárgyakat.



2016. szept. 14. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze, nyilván nem lesz olyan a matek, mint egy BME-n, ebben biztos lehetsz. Ettől függetlenül viszont meg kell tanulni bizonyos dolgokat, és én a reál beállítottságommal is megküzdöttem pl az analízissel, amit tudtommal gazdasági képzéseken is tanítanak. Szóval attól, hogy nem szívatnak halálra, még nem lesz sokkal egyszerűbb a matek. Utána meg gondolom jön a sok statisztika, kvanti, operációkutatás...
2016. szept. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Bge-hez képest vicc ott a matek, analízis1 zh-n kamatot kell számítani meg ilyenek... deriválásból is a legegyszerűbbet adják
2016. okt. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Orfeus ***** válasza:
89%

Szerintem nem vicc a matek. Egy pár évet lehúztam az iskolapadban, és tanultam elit helyen, és kevésbé nevesebb helyen is.


A gond az, hogy ha az embert lazább módszerekkel akarják megtanítani, akkor mindjárt szar az iskola. De ahol kb uniformis van, és tandíj, az már mindjárt elit iskola lesz, itt is ez van.


BGF-en van haver, én METU-s vagyok. A különbség az, hogy matekon több hülyeséget kell megtanulniuk mint nekünk, ennyi, és nem több. Az amit az utolsó írt légbőlkapott, csak jár a szája.


A neve miatt érdemes a BGE-re menni, de ha tudást akarsz, és könnyen elérhető információkat, akkor a METU.


Specifikusan, a kérdés szerint hát megkapod a feladatod és kész, kikell tölteni, ennyire veszik csak komolyan. Ha nem sikerül akkor bukta. Ha sikerül akk mindenki örül.


Az alap, deriválás stb feladatok könnyebbek, mert pl a BGE belemegy olyanokba is, ami még a tanárt sem érdekli, csak a tanterv előírja, ettől nem elitebb az iskola, csak jobban szivat, ennyi.


Nem tanulsz ott olyan matekot, ami jobb lenne, csak több a felesleges anyag, amit a vizsgáig fogsz csak fejben tartani. Tehát elveszi az időt a normális tárgyak tanulásától, ennyi.

2016. okt. 25. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Nekem is van elég közeli ismerősöm, aki metu-s és láttam a minta vizsgájukat, tényleg vicc.
2016. okt. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Orfeus ***** válasza:
65%
Még jó hogy tudom, olyan emberek írnak akiket nyílt napra sem engednek be egy fősulira...
2016. okt. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

*egyetemre :)

Amúgy én bge-re járok, de nem csak az én véleményem az, hogy egy kalap sz*r a metu.. ezt nagyon sok metu-s ismeri be, te nem vagy köztük :) persze mindenki más, lehet neked nagy erőfeszítésekkel lesznek ott meg a vizsgáid, de az én ismerőseim (egyáltalán nem zsenik) kb 0 tanulással nem hogy átmennek, hanem 3-4el :D

Amúgy a bge-nek is csak egy kara van, ami normális, a pszk :)

2017. jan. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Orfeus ***** válasza:
Egy 4-es BGE-s szakdoga átolvasása után gratulálok a komoly egyetemhez. Tényleg magasabb a színvonal. Kb mintha 16 éves öcsém írta volna.
2017. jan. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Leírtam, a bge-n is csak a pszk-s diploma ér valamit, de a metun meg az összessel kitorolheted a popod. De nem fogok vitatkozni, nem csodálom, hogy véded a "saját háztájad".
2017. jan. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Orfeus ***** válasza:
100%

Nem az egyetem számít, hanem az egyén. Végezhetsz te BME-n is villamosmérnökként. Kecskeméti fősulin végzett ember lehet kenderbe ver.


A legjobb út az az, ha azt tanulod amit szeretsz. Onnantól mindegy a suli.

2017. jan. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A BGE nem ér semmit sem már, elveszette az értéke. Már csak a számvitel ér onnan valamit.

A Metropolitan feltörekvőben van. Mindig ott lesz jobb az oktatás, ahol a pénz van, csak nézz körbe a világban.

A mostani kormány nem fog pénzt adni a felsőoktatásra.

2017. jan. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!