Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van-e hasonló könyv mint a...

Van-e hasonló könyv mint a négyjegyű függvénytáblázat, csak angolul (hivatalosan elfogadott)?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne egy EU által elfogadott elfogadott angol nyelvű négyjegyű függvénytáblázatra. Olyanra gondolok mint ami itthon is használható pl érettségin.

2016. szept. 14. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel a függvénytáblában szereplő képletek minden nyelven ugyanazt jelentik, nem értem, miért van szükséged belőle angol nyelvűre. Leírnád, hogy miért?
2016. szept. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen ugyanazt jelentik, de van egy-két képlet melyekben másképp vannak feltüntetve a jelek/betűk.
2016. szept. 14. 16:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Így utólag írom, ha valakit érdekel a téma:

Az hogy hogyan írjak, nem sokat számít, mert egy népszerű mémmel élva "a matek az matek". Viccet félre téve, rengeteg dolog van, amit a magyar teljesen másként jelöl, mint ahogy bármely órán tanuljuk, ez ellen úgy lehet védekezni, ha megtanuljuk a jelöléseket.

Én érettségi előtt azt csináltam, hogy átolvastam az egészet (már azokat a tárgyakat, amikből érettségizek), és amit nem értettem, azt összehasonlítottam azzal, ami a füzetemben van, és így a legtöbb jelölést már értem. Másik módszer, hogy addig olvasgattam, amíg rá nem jöttem magamtól. Van olyan is, amit direkt ezért órán meg is néztük, hogy "mi ezt így írjuk, de a négyjegyűben úgy van, és ez is segít".

2021. ápr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Itthon, Hollandiában a BINAS-t (referencia kézikönyv) használjuk.
2022. nov. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
2022. nov. 4. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!