Mit/minek tanuljak?

Figyelt kérdés

30 elmúltával úgy érzem,hogy hiányzik valamiféle végzettség.Valami amihez értenék,amivel könnyebb elhelyezkedni.

több gond is van az egésszel.

1,még mindig nem tudom mit szeretnék csinálni, mi az ami igazán érdekel.

2,ami kicsit is érdekes a számomra ahhoz egyetemre kellene menni

2,a, a felsőoktatás elvégzéséhez egyszerűen buta vagyok. Nem születünk egyforma képességekkel.Sem test sem szellemi. Nekem az egyetem túl sok noha nagyon érzem a hiányát és a lehetőségeket amit ad.


3,Nyelvet is jó lenne tanulni. főleg ha külföldön tehetném meg akár úgy,hogy dolgozok,önkénteskedem és cserébe kapok nyelvtanfolyamot. Otthon nem menne. Nekem ehhez iskola és tanár kell.

De ez még mindig nem az a tanulás amire gondolok.

A nyelvtudás amellett kel,hogy tanulok valaminek.


A szakmák mg nagyon nem érdekelnek ráadásul rossz kezem van az ilyesmihez.

Elmélet ember vagyok és nem gyakorlati erre már rájöttem. Az érdeklődésem is szerteágazó, de elméjedni nem tudok igazán semmiben.

Milyen olyan munkakör van ahol esetleg pont a szerteágazó ,de ne mély tudás kell?



2016. szept. 14. 23:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
10%
Hááááát ez nehéz ügy, az egyetem az szinte fölösleges. Kezdj el tanulni egy nyelvet + valamilyen képzést pl. informatikai témában.
2016. szept. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Daniaban, Svedorszagban probalj megpalyazni egy nehany honapos nepfoiskolat -pont olyanoknak szol, akik nem tudjak pontosan mit szeretnenek, de sok mindenre nyitottak.
2016. nov. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%
Mintha csak én írtam volna ki a kérdést. Amúgy az egyetemmel nem az a baj, hogy buta hozzá az ember, hanem olyan sokat kell tanulni, hogy egyszerűen nem bír az ember annyit foglalkozni a tananyagokkal, hogy az elég legyen. Ráadásul be kell az embernek dolgoznia magát valamelyik tanszékre is, mert különben semmi értelme az egésznek. Én is kb. veled egyidős lehetek, és még csak most sikerült befejeznem, és mindenki mondja, hogy folytassam, mert bánni fogom, ha nem folytatom, de jelenleg azt bánom, hogy egyáltalán belekeztem, mert rengeteg idő elment vele, és nagyon sokat szenvedtem. De a külföld az jó ötlet szerintem, én is oda mennék, csak nem merem itt hagyni a jelenlegi állásomat, mert ahhoz képest, hogy hogy összeomlott az életem, és milyen szar lett emiatt az önéletrajzom, ahhoz képest nem is olyan rossz állás ez, tehát lehet nem találnék helyette jobbat, ha ezt itthagynám. Nehéz ügy, én átérzem. Kitartást!
2016. nov. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Utána kell néznem annak,hogy mi ez a népfőiskola,mennyibe kerülne az egész ott tartózkodással együtt, milyen nyelvtudás kell hozzá stb.
2016. nov. 16. 15:47
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtudas mindenkeppen kell!

Egyebkent ha erdekel az onkenteskedes, utazas az EVS-t is erdemes megnezned. Szerintem nagy kaland, es orokk eleny egy ilyen ut, amint leerettsegizem megyek nepalba fel evre :O

2016. nov. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Akkor én kétszer olyan idős vagyok, mint te :-(

Még öreg vagyok az EVS-hez.

2016. nov. 21. 16:22
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor esetleg UNICEF?
2016. nov. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

UNICEF?

Oda hogyan? Az a baj,hogy nem az angolt beszélem !

2016. nov. 25. 11:52
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
kérdező a legnagyobb jóinulattal mondom hogy marha vagy :)))))az írásodból azt veszem le, hogy rengeteg dolog érdekel , mért lennéls buta a felsőoktatáshoz ?? amúgy meg tök mindegy,)))) válassz valamit ami érdeklel, én 3 diplomával, meg 2 okj-s vizsgával,sz...nám le az egészet ha elég bátor lennékakkor mennék gorillákat menteni ne ilyeneken agyalj, :)))) menj és csinád, az elméletet meg úgy is fogod csinálni :)))én is azt teszem :)))
2017. máj. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
?
2017. jún. 1. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!