Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen úton tanuljak tovább?...

Milyen úton tanuljak tovább? Több lent.

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, jelenleg elsős egy elég erős gimnáziumban. Angolt tanulok kb.5-6 éve, amit nagyon szeretek, és merem állítani, hogy az osztályból talán én rendelkezem a legnagyobb szókinccsel és kommunikációs készséggel.Szeretnék ebből felsőfokú nyelvvizsgát tenni. Németet 2 éve tanulok, ebből tény hogy nem remekelek a legjobban, de nincsenek vele nagyobb problémák, a későbbiekben ebből is szeretnék nyelvvizsgát tenni. Erősségem a matematika is, amit szeretek is, egészen tetszene, hogyha a későbbiekben ezzel foglalkozhatnék. A hobbim a rajzolás, amit nagyon kicsi korom óta csinálok és több versenyt is nyertem már. Szeretek emberekkel beszélgetni, foglalkozni velük, utána néztem a pszichológiának is, de ahhoz nagyon fontos a biológia, és tény, hogy a természettudományi tantárgyakból nem vagyok jó, és nagyon nem szeretem, és nem szeretnék a jövőmben túlzottan foglalkozni velük. Ezáltal lemondtam a pszichológiáról.


A másik irány ami eléggé foglalkoztat az az informatikai ág, például az animálás, és az olyan szakmák amelyben hasznosítani tudom a rajztudásomat.


Mivel elég tanácstalan vagyok a jövőre nézve, hogy milyen egyetemre/főiskolára lenne érdemes menni, vagy egyáltalán minek kellene tanulnom, ezért gondoltam hátha tudtok itt segíteni.

Lehet, hogy az információk nagyképűen jöttek le, nem annak szántam, csak próbáltam a lehető legtöbbet, legőszintébben elmondani.

Köszönöm, hogy elolvastátok, és remélem lesz valaki aki tud némi segítséget nyújtani. További szép napot!



2016. szept. 3. 12:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Gépészmérnök
2016. szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pszichológiához minek biosz? Az állatok ismeret nem tudom, hogy kapcsolódik az emberi érzelmekhez.


De akkor mehetsz infóra is, legalább egy kis előnyöd lesz lány létedre. :) Sok helyen semmi fizika nincs, BME-VIK-en pl. van két félév fizika, de az egyáltalán nem vészes. Más helyen még ennyi sincs, csak több matek, ilyenek a programtervező informatikus szakok. Angol tudás az informatikában amúgy is alapnak számít.

2016. szept. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!