Hogyan lehetek 3 szakos középiskolai tanár?

Figyelt kérdés
Angol, matek és orosz :)

2016. szept. 16. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Elvégzel egy egyetemet angol, matek és orosz szakon.
2016. szept. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg kétszakos tanárképzés van. Ami talán megoldható lenne: kezdesz orosz/matek szakon, és mellette orosz/angolon. Értelem szerűen nem kellene kétszer elvégezni az oroszos tárgyakat, de ez plusz pénz és szerintem nem éri meg, illetve a matekrol olyanokat hallottam, hogy ember legyen a talpán, aki csúszás nélkül megcsinalja. Üdv, egy tanárszakos (angol-német)
2016. szept. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen :)
2016. szept. 18. 18:26
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

Mi a csudáért szeretnél középiskolai tanár lenni?

(Mint középiskolai tanár kérdezem.)

Ja, hogy nem Magyarországon esetleg?

2016. szept. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

De, Magyarországon szeretnék. :)

Tudom, hogy nagyon szívatják őket és itt nem (csak) a gyerekekre gondolok...ha érti...

Viszont imádok segíteni, imádom amikor valaki megérti a tananyagot és nagyon szeretem a kihívásokat. Ez most olyan nagyon általánosan hangzik, de tényleg.

Arról nem beszélve, hogy amióta az eszemet tudom tanár szeretnék lenni. :) És azt hiszem, hogy a sok hátrány mellett van nagyon sok jó oldala is.

Sokan próbáltak már lebeszélni róla, de én kitartok az álmaim mellett. :D

A matek, az angol és az orosz kb. az életem, imádom őket. :)

De Ön hogy látja a tanárságot, mint tanár? :)

2016. szept. 19. 20:43
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyre reménytelenebbnek...

Már kedvem sincs végigvenni, minden téren romlik a helyzet.

Nekem már nehéz lelépnem a pályáról, öreg vagyok hozzá, de érik lassanként az elhatározás.

Szerinted mitől van már irodalom, vagy töri szakos tanárból is hiány sok helyen? Miért van, hogy az egykori egyetemi csoportomból már 2-3 tanár van csak a pályán?

Az indokaidat értem, mindenki így kezdte, aztán szép lassan eloszlanak ezek az ideák.

Mindenképp gondold át a dolgot, a helyedben nem kezdenék neki. Ha ezt tudom, én is időben lépek.

2016. szept. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én vagyok a második hozzászóló. Szerintem sem éri meg egyébként tanárnak tanulni, én most úgy vagyok vele, hogy ha már elkezdtem, akkor befejezem, de gondold át még egyszer.
2016. szept. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 dq ***** válasza:
Valójában ha elvégzed az egyetemet angol/matek/orosz szakon, akkor még nem taníthatsz. Mindenféle pszichológia meg pedagógia meg tanításmódszertan kell még hozzá.
2016. szept. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek :D

És ígérem, hogy átgondolom mielőtt döntök. :)

2016. szept. 20. 18:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Valójában ha elvégzed az egyetemet angol/matek/orosz szakon, akkor még nem taníthatsz. Mindenféle pszichológia meg pedagógia meg tanításmódszertan kell még hozzá.


Ne haragudj, de nem értem a válaszod. Egyértelmű, hogy tanárszakról van szó, ami kétszakos és osztatlan, teljesen indokolatlan volt ez a hozzászólás :D

2016. szept. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!