Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biomérnök vagy biológia-kémia...

Biomérnök vagy biológia-kémia középiskolai tanár?

Figyelt kérdés

Melyik éri meg jobban? Fizetés szempontjából, elhelyezkedés szempontjából, mellékkereseti lehetőséggel kiegészítve (pl. tanárnál: magánórákból havi 60.000-ret ki lehetne hozni) ?

Biomérnöki végzettséggel dolgozó ember fizetése mennyi lehet? Illetve milyen irányokban gondolkodni munka szempontjából?

Középiskolai tanárok kezdő, illetve általánosított fizetése mennyi körülbelül?


Egyetem előtt állok, sorrendet szeretnék változtatni, és nemtudom melyiket rakjam előbbre, elsősorban ezért szeretnék mihamarabb választ kapni. Valamint az tis szeretném figyelembe venni ,hogy 3 gyereket szeretnék, és nekem fontos lenne ,hogy a családdal is foglalkozzak majd munka mellett.



2015. jún. 2. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Biomérnöki mindenkééppen.


Énis hasonló szakmát választottam, de nem mérnökit s meg is bántam rendesen.


Sok sok biomérnököt keresnek, lehet,hogy tanárt is, de az nem olyan egyszerű.

Magánórák...nem hinném, hogy olyan sokan járnának biológia és kémia magánórára...személy szerint én egyet sem ismerek.


A családalapítást, ugyanúgy befolyásolja mindkét szakma..ha karriert akarsz nehéz mellette, gyerekekkel, bármit is választanál.

2015. jún. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ÉS a biomérnököket hol keresik általában? Milyen munkaköri szerepet töltenek be?
2015. jún. 2. 12:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Sok helyen, magáncégeknél főleg.

Nézz utána neten, én folyton ilyenekbe botlom:(

2015. jún. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

szia! én biomérnöknek jelentkeztem, első helyen,valószínű fel is vesznek.

te melyik egyetemet írtad be?

én is beírtam a biosz-kémia szakot , de engem nem motivál annyira ez a tanár dolog. tény, hogy aki jó a szakmájában, van ismerettsége az sok pénzt be tud szedni magánórákból, ismerek olyat aki +100ezret havonta csak órákból. de , hogyha nem leszel olyan jó pedagógus, akkor ebben kár reménykedni. meg fontos , hogy elégedettek legyenek veled a tanítványok, különben nem fognak ajánlani, téged választani.

ha mégis a kémia szakra vennének fel akkor inkább lennék vegyész majd azzal.

de bízok a biomérnökben, jókat hallottam róla.

nekem is tervben van a család, már lehet egyetem alatt férjhez megyek.

de én úgy hallottam, hogy igaz, hogy a Bsc-vel is van munka, de megéri mesterre is maradni, mert azzal találsz majd igazán munkát.

szóval melyik egyetem?:)

2015. jún. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

és van több középiskolai tanár ismerősöm. a kezdők szerintem olyan 120 körül kapnak, ugye fokozatosan emelkedhet. főleg, hogyha kapsz osztályt,vagy bevállalod hogy te intézed a könyveket vagy az étkeztetést..az is jelenthet pluszt.

vezetőtanárok pedig simán 200 fölött visznek haza. de azért sejthető, hogy ez egyedi és kell hozzá jó pár év tapasztalat

átlagban olyan 160ezret mondanak, de ebbe szerintem benne van a most végzett egyetemista és az igazgató is. szóval vegyes

jó kémia tanárra a tanár ismerőseim szerint nagyobb szükség van, mint bioszra

2015. jún. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Debreceni Egyetemet jelöltem be mindenhova a listámra :)
2015. jún. 2. 13:44
 7/7 anonim ***** válasza:

én is DE-TTK:)

akkor lehet, hogy csoporttársak leszünk:)

2 választott tárgyad milyen lett?:)

2015. jún. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!