Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A gazdasági informatikus...

A gazdasági informatikus mennyire keresett szakma mostanában?

Figyelt kérdés
Érdemes belevágnom, vagy inkább mérnök info szakra menjek? Az érdekelne hogy mennyire keresett szakma mostanság, mennyit keres, vagy hogy könnyű e vele elhelyezkedni akár külföldön akár itthon. Válaszokat előre is köszönöm :)

2016. szept. 17. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Sok ismerősöm elvégezte, de senki nem maradt állás nélkül. Normális egyetemen ugyanúgy tanulnak programozni, mint a mérnökinfósok. Az órájuk is együtt van. De pl. fizika, mérnöki dolgok helyett számvitel, pénzügy, stb. van.
2016. szept. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vannak gazdinfós ismerőseim, én mérnökinfós vagyok. A prog1 szinten lehet, h ugyanazt tanuljuk, de prog4 környékén már nem igazán.

Szóval, kétlem, hogy gazdinfón 2-3 programnyelv, konzol+grafika, üzleti szoftverek+játékok és hardverleíró nyelvek olyan szinten vannak, mint mérnökinfón.

Ellenben, gazdinfósok több/jobb adatbázist kapnak.

Válasz amúgy az, hogy ha ez az irány jobban fekszik, akkor érdemes lehet. El lehet vele simán helyezkedni, menő cégeknél is, pl SAP vagy Oracle.

2016. szept. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól függ melyik egyetemen. SZTE-n pl az infós szakok között programozás terén nincs is szinte eltérés. Egyedül a "plussz" dolgokban van. Nekem minden ismerősöm aki gazdinfót végzett ugyan úgy programozónak ment mint a mérnökös és programtervezős ismerőseim. Annyi, hogy nálunk a gazdinfót könnyebb elvégezni, mert nincs annyi szívatós tárgy.
2016. szept. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!