Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Természettudományi karon...

Természettudományi karon (mindegy melyik egyetemen) melyik szakot a legérdemesebb választani, jövőbeli elhejezkedés és bérezés szempontjából?

Figyelt kérdés

2016. szept. 21. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik érdekel. Személyes véleményem szerint fizika, födltudomány, matek a top3, de biológia vagy vegyes-szakok is jók lehetnek.
2016. szept. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
leginkább a biológira hajlok vagy olyasmire amihez az kell
2016. szept. 21. 21:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Ausztriában kapós a biológia, kémia szak. Apunak egyik diplomája kémia mesterszakkal együtt. Már ebből is szépen éltünk. Magyarországon viszont egyik bioszos ismerősnek 90 ezret ajánlottak. Nevetséges.
2016. szept. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valamelyik egyetemen az informatika is a TTK-n van, akkor arra érdemes szerintem, ha csak az elheLYezkedést és a bérezést nézzük. Nem azért mondom, mert mindenhonnan az folyik, hogy "hiány van informatikusokból", hanem mert azt láttam, hogy a többi szakon (biológia, kémia, földrajz, fizika) akkor lehet nagy karriert elérni, ha nagyon szereted és nagyon elhivatott vagy és érdekel a tudomány. Viszont ha ezek közül valamelyik nincs meg, akkor egy "átlagos biológus" mondjuk kevés helyre mehet a szakmájában. (Ha valaki tud ennek ellenkezőjét, írja meg.) Míg informatikán belül is van több ág, sok cég (kisebb-nagyobb). Persze ha "közepes" szinten állsz, akkor informatikusként sem keresel vagyonokat, de szerintem jobban állsz, mint egy természettudós.
2016. szept. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!