Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell ahhoz, hogy animátor...

Mi kell ahhoz, hogy animátor (rajzfilmkészítő) legyek?

Figyelt kérdés
Milyen képzés, érettségi stb. feltételei vannak?
2016. szept. 21. 22:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag semmi. Az animáció azon kevés szakmák egyike, ahol senkit nem érdekel a papírod, csak az, hogy mit tudsz felmutatni. Vagyis a portfóliód számít, a saját munkáid. Más kérdés, hogy egyedül hihetetlenül nehéz megtanulni főleg technikai felszereltség hiányában, amit egy jobb iskola például biztosítani tud, ezért lehetőséget ad, hogy meg tudd tanulni.


Én speciel egyetemen tanulok animációt, és ha iskolában szeretnéd tanulni, akkor ezt is tudom ajánlani. A középiskolás animációval kapcsolatos tagozatok/szakok semmit se érnek. Egy OKJ még talán tud nyújtani valamit, de elég kevésre lehet azt mondani, hogy tényleg jó. (Talán még a Magyar Rajzfilm kft.-nek vannak jó képzései)


Azért is tudom ajánlani egy iskola, főleg egy egyetem elvégzését, mert a kapcsolat építés a másik dolog, ami fontos nem csak ebben a szakmában, de mindenhol. Nálunk az egyetemen például kifejezetten a szakmában dolgozó emberek oktatnak, már ez egy nagyon jó kapcsolati lehetőség, és olyan plusz dolgokat is ad, amihez egyébként nem tudnál hozzá jutni.

2016. szept. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!