Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Lehetek külföldön rajzfilmkész...

Lehetek külföldön rajzfilmkészítö, animátor?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszene ez a munka és van is lehetöségem ilyen jellegü tanfolyam elvégzésére. 15 éves vagyok, ügyesen rajzolok. nyelvtanulás egész jól megy.


Küldölfön el lehet helyezkedni rajzfilmkészítöként?

és egy kérdés: Egy animátor mit csinál?


köszi!


2015. szept. 5. 22:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Külföldön nagyobb eséllyel, mint Magyarországon, de csak akkor, ha vannak kapcsolataid, különben mehetsz tanítani.

Mit cisnál egy animátor? Ha nem tudod, akkor kicsit bonyolultabb, akkor nem értem, miért akarsz az lenni, mármint nekem annak idején azt mondták a felvételin, amikor azt hittem, hogy az ő dolga, hogy megrajzolva a kulcsfázisokat.

Karaktertervezés, mozgásvázlatok, kulcsfázisok rajzolása, háttértervezés és festés, hagyományosan és digitálisan, ahogy az adott projekt igényli. 2D-s és 3D-s animáláls, stop-motion animálás, vágás.

Érdemes kinézni egy jó művészeti iskolát, animációban a franciák igazán jók.

És még egy, a jól rajzolás ne azt jelentse, hogy le tudsz másolni egy manga vagy Disney rajzfigurát, hanem, hogy fejből is tudsz egy arányos, realista emberalakot rajzolni, tisztában vagy a perspektívával és a helyes színhaszbálattal. Sok tanulás előtt állsz, ha ezt az utat választod, de hajrá!

A tanfolyamtól még nem leszel animátor, de azért elég hasznos, és ha van lehetőságed, mindenképpen menj el, mert ott tényleg a legjobbaktól tudsz tanulni.


A Pannónia Tanfolyamára gondolsz? Ha igen, akkor érdemes a MoMén-n továbbtanulni, mert legalább nem indulsz úgy, hogy nincsenek ismerettségeid, és úgy könnyebb bejutni, hogy például tudod is, mik a felvételi követelményed, nem csak nekivágsz a világnak, mint azok, akik túl messze laknak Budapest-től, és nincs lehetőségük ilyesmire.


üdv,

egy animátor, aki teljesen mást doglozik külföldön, mert nincs munkatapsztalata


ui: Ha állás keresel studióknál, mindenhol kérik a tapasztalatot

2015. szept. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!