Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt info érettségin melyik...

Emelt info érettségin melyik programozási nyelvet válasszam php alapismerettel?

Figyelt kérdés

Eddig weblapokat csináltam hobbi szinten, ennek megfelelő php ismeretem van.

Szeretnék emelt infóból érettségizni, melyik programozás elsajátítása lehet a legkönnyebb ennek tudatában?



2016. szept. 22. 10:00
 1/2 anonim ***** válasza:

A C/C++/Java nyelvek hasonlítanak szerintem legjobban a PHP szintaxisára, de ezek a nyelvek kötöttebbek, mint a PHP, lehet az elején nehézséget okoz. Viszont ha van időd rá, akkor érdemes ezek közül valamelyiket megtanulni, mert gondolom valamilyen informatikai szakra szeretnél menni, akkor ezek úgyis előfordulnak.


Még a Pythont szokták emlegetni, hogy jó kiindulási nyelvnek, mert kicsit egyszerűbb nyelv (erről nem tudok nyilatkozni, mert én később tanultam a Pythont, mint az előzőeket).

2016. szept. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a Pythont ajánlom, kivéve ha valamelyik másikhoz van egy jó tanár a közeledben, aki felkészít. Ha PHP-ban megtanultad a programozás alapjait, akkor menni fog, nem as szintaxis a lényeg. A c-t nem szokták választani, és okkal. A C++-t is nagyon kevesen. A Java meg eléggé ágyúval verébre az érettségihez, és egy egyszerű nyelvben könnyebb hibát keresni.

A C# is szóba jöhet, azt választják a legtöbben, de olyanok, akiknek ezt tanítják.

2016. szept. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!