Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes elkezdeni a mérnökinfo...

Érdemes elkezdeni a mérnökinformatikát nulla programozási tudással és középszintű matektudással?

Figyelt kérdés
2016. aug. 25. 09:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne:)

Illetve a proginfo:)

2016. aug. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Hasonló helyzetben vagyok :D


Ismerőseim azt mondták, hogy simán, de azért kíváncsi vagyok mit mondanak itt.

2016. aug. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
ha a következő 5 évet a gép előtt töltöd, mindent megtanulhatsz
2016. aug. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hogyan tudnám megtanulni legalább az alapokat egyedül? (jövőre kezdem)

Valami jó könyvet tudtok ajánlani?

2016. aug. 25. 10:01
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
c++, .net, esetleg java könyvek
2016. aug. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az alap dolgok egyáltalán nem nehezek. Ha sikerül ráállnod a nyelv logikájára és ismered az alap commandokat, akkor el fogsz boldogulni. Ha valaki nagyon nekiáll, akkor 1-2 hét alatt megvannak az alapok. (nekem így volt)
2016. aug. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elhatarozas kerdese.

Siman megoldhato.

2016. aug. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes elkezdeni és lehetséges is elvégezni. Én annak idején, ha nem is nulla, de nagyon minimális programozási tudással mentem (láttam már programkódot másik programnyelven kb.) és sikerült elvégeznem gond nélkül.


Ehhez viszont az kell, hogy motivált legyél és sokat gyakorolj órán kívül is (nekem ez utóbbi hiányzott, így azért az elején volt egy-két húzós helyzet :)).

2016. aug. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én ugyan villamosmérnökit kezdtem hasonló paraméterekkel, de simán fellehet venni a ritmust ha amúgy meg van hozzá az eszed.

BME azért elmondások alapján húzós lehet megfelelő alapok nélkül.

2016. aug. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ha azt írod, hogy jövőre kezded akkor még nem vettek fel, tehát maradjunk annál, hogy felvételi! Gondolom lesz valamiből EMELT érettségid, esetleg fizika?

A nulla programozási tudás nem gond, egyáltalán. A közép matekkal meg nem leszel egyedül, de a BME-re akkor nem sok esélyt látok (nem írtad melyik egyetem a cél). Azért nem mert lenni kellene egy EMELT szintű tárgynak, hogy a pont meglegyen a felvételihez, BME-n elég magas.

Többi egyetem elérhető közép matekkal, közép infóval vagy fizikával.


Egyébként érdemes elkezdeni, de akkor tanulni kell rendesen. Csak rajtad múlik majd, ha bekerülsz. Proginfón viszont nagyon meg fog látszani a matek tudásod, úgyhogy azt nem javaslom, de semmi nem lehetetlen, ez is csak rajtad múlik.


Ha esetleg tanulni szeretnél programozni (C nyelv):

[link]

2016. aug. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!