Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot, milyen irányt...

Milyen szakot, milyen irányt ajánlatok nekem?

Figyelt kérdés

Gimnáziumba járok, az utolsó évem van vissza. Informatikát és nyelvet vettem fel emeltre fakt-nak tavaly. Érdekel az informatika, viszont a programozásban nem jeleskedem, annyira nem megy mint kéne. Érdekelnek viszont a technikai eszközök, például tökre izgalmasnak tartom az új kütyüket, gondolok itt új tabletekre, új videókártyákra, monitorra mindenre amit el lehet képzelni a modern technika világában.

A gazdaság is érdekel valamilyen szinten, a pénzügyi dolgok.

Ezeknek az érdeklődési területeknek és annak figyelembe vételével, hogy a matematika az nálam olyan tantárgy, hogy ha értem akkor nincs vele bajom, de sűrűn előfordul, hogy külsős segítségre van szükségem, és az informatikában pedig a programozás. De csak az, tehát ha pl. újra kell telepíteni a windows-t az is megy, meg minden ilyesmi alap cucc, tehát nem vagyok egy informatikai analfabéta.


Milyen szakokat tudnátok nekem ajánlani? Egyetemre szeretnék mindenképpen tovább menni, és köze legyen az infóhoz. Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


18/F



2016. szept. 26. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs sok lehetoseged:

- Programtervezo informatikus (lenyegeben ez teljesen elmeleti szak)

- Mernok informatikus (ez szoftverjleszto meronki szak)

- Gazdasagi informatikus (ez vicc)

- Villamos mernok (ez lenyegeben hardver fejlesztes, minimalis programozassal)


Elektronikai eszkoz rajongo szak nincsen.

2016. szept. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

gazdaságinformatikus az miért vicc?

a villamos mérnöki nem pálya mert nincs már fizikám és ahhoz pedig fizika érettségi kell

2016. szept. 26. 19:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell fizika erettsegi a villamosmernoki szakhoz (magyarorszagon).


A gazdasagi informatikus azert vicc mert semmihez nem ert igazan, egy tulkepzett irodai aszisztens.

Az informatikara a 3.5 ev bsc is szanalmasan keves, a kozgazhoz nem nagyon ertek, de abbol se lehet valami szakerto ha fele annyit tanulja mint a valodi kozgazdaszok.

2016. szept. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A legböszmébb Feri ***** válasza:

"- Villamos mernok (ez lenyegeben hardver fejlesztes, minimalis programozassal)"


Kész. Feladom. Nem bírom. Győzött a hülyeség. Lenyomott izomból.

2016. szept. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!