Ilyen felétetek mellett hogyan lehetek rendőr Magyarországon? Hogyan szerezzem be a fontos egészségügyi igazolásokat? (több lent! )

Figyelt kérdés

Szeretnék jelentkezni februárban a Miskolci Rendészeti Szakközépiskolába, ám jelenleg Erdélyben élek de megvan a magyar állampolgárságom is

A felvételi követelmények között olvastam néhány dolgot amik aggasztanak


-Rendelkeznem kell érvényes magyar beföldi lakcímmel(ez a dolog még megoldható lenne, esetleg albérletbe költöznék)

-Szükséges néhány orvosi igazolás és vizsgálat(a háziorvostól kell kérni mindezt ám az én háziorvosom román, Magyar.o-on pedig nincs háziorvosom)

-Szükség van TAJ kártyára ami nekem nincs és nem tudom mennyi idő után vagyok jogosult arra h megkapjam

-Román érettségi diplomám van( ez gondolom nem baj, ha lefordíttatom)



2016. szept. 28. 00:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha Magyarországra költözöl, akkor a háziorvosod is magyar lesz, mivel az állandó lakhelyedhez tartozó körzeti orvoshoz kerülsz.
2016. szept. 28. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A feltételek között ez is szerepel

Egy évnél nem régebbi tüdőszűrő vizsgálat eredménye, labor-, hallás vizsgálat-, szemészeti lelet, EKG lelet, valamint az egészségi állapotával, illetve korábbi betegségeivel kapcsolatos valamennyi dokumentum (szakorvosi leletek, kórházi zárójelentések, labor és röntgen vizsgálati leletek stb.). Férfiaknak egy évnél nem régebbi urológiai vizsgálat eredménye, nőknek egy hónapnál nem régebbi nőgyógyászati lelet és egy évnél nem régebbi citológiai vizsgálat eredménye. A vizsgálati eredmények a főkapitányságokon márciustól zajló orvosi vizsgálatok időpontjaihoz viszonyítva nem lehetnek 1 évnél, illetve 1 hónapnál régebbiek.


Ez a vizsgálatok kb mennyibe kerülnek vagy ingyenesen elvégzik őket?

2016. okt. 4. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!