Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakváltás egyetemen első...

Szakváltás egyetemen első szemeszterben?

Figyelt kérdés
Szegeden tanulok kémia szakon. Idén kezdtem, tehát most lesz egy hónapja, hogy hallgató vagyok. A kérdésem arra irányulna, hogy a TTIK-ról át tudok-e menni ÁOK-ra, és ha igen, akkor hogyan? Miből áll egy ilyen folyamat? Mit fognak figyelembe venni átvételkor? Előre is köszönöm a segítséget!

2016. szept. 29. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem nagy valószínűséggel újra végig kéne

menned a felvételi procedúrán - ha megvan kémiából meg bioszból az szükséges emelt érettségid

2016. szept. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Mert ha valamelyikből (gondolom megvan az emelt kémia)

nem lenne meg az emelt érettségid, akkor először azt

le kéne tenned

2016. szept. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Ja, az első félévben nem is lehet váltani szakot
2016. szept. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
ÁOK-ra csak a másik 3 egyetem ÁOK szakáról lehet átjelentkezni, más szakokról nem, újra kell felvételizned.
2016. szept. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem fognak figyelembe venni, mivel nem vesznek át. Ha azért nem vettek fel tavaly, mert kevés pontod volt, akkor az érettségiket is újra kell írnod.
2016. szept. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!