Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi lehetőség van arra,...

Mennyi lehetőség van arra, hogy jó munkát kapok, miután elvégeztem a kommunikáció és médiatudomány szakot? Mennyiben függ attól, hogy melyik egyetemen tanulom? Ti melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés
Elsősorban azok válaszait várom, akik ilyen szakokon tanulnak, tanultak, érdekeltek a témában vagy mások által vannak tapasztalataik. Előre köszönöm a válaszokat!

2016. okt. 2. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező! :)


Szerintem a mai világban a kommunikáció egy szép szakmát ad. Most jöhetnének a kommentelők,hogy az egész egy "büfé-ruhatár" szak, de nem igaz. Jól lehet hasznosítani, és van jövője. :)

Mindegy hol tanulod a szakot, nem az számít. Tanulhatod az ELTE-n vagy Debrecenben, nem az fogja eldönteni majd,hogy kapol-e munkát vagy sem. Az számít,hogy hogyan tudod majd 3 vagy 5 év múlva hasznosítani a tudásod általa + az egyetemi éveid alatt kapcsolatokat kell majd szerezned, minél többet. Nyáron pedig vállalj gyakornoki munkákat, hiszen ott fogol majd belekóstolni a szakmába, és minél több embert ismersz majd meg, annál könnyebben fogol tudni elhelyezkedni a diplomával. A kommunikáció tipikusan az a szak, ami nem ad neked egyből 1000 féle munkát,hanem saját magadnak kell megdolgoznod érte, és küzdened. Ha normálisan végig viszed azt a 3-5 évet, tanulsz,esetleg a nyelvek terén is képezed magad, akkor nem lesz nehéz elhelyezkedned. Érdemes minimum 2 nyelven jól beszélned majd az egyetem után, hiszen a munkáltatók azokat keresik mostanában,akiknek az angolon kívül van más nyelvi tudásuk is. :)


Én sok sikert kívánok neked. :)

2016. okt. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Nagyon sokat segítettél! :))
2016. okt. 20. 13:03
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Örülök,hogy tudtam segíteni! :)
2016. okt. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!