Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van az, hogy egyre...

Miért van az, hogy egyre kevésbé tudjuk mi, a mai diákok, hogy mit szeretnének kezdeni az életükkel?

Figyelt kérdés

Lehet hogy én vagyok beszűkülve, de a közvetlen kortársi környezetemben (és magamon is) abszolút azt látom, hogy még a gimnázium végén sincs egy nagyjából világos elképzelésünk arról, hogy mivel szeretnénk foglalkozni, miben vagyunk igazán tehetségesek és hogyan képzeljük el a jövőnket. Csak nagyon kevés olyan van köztünk, aki pl. tud válaszolni arra a kérdésre, hogy 'Na és mi szeretnél lenni?', a többségnek a hátán is feláll a szőr az efféle kérdésektől. De az nagyon jellemző, hogy rámondjuk, hogy pszichológus.:D Vagy jogász stb. mert otthon ezt akarják. Valójában az én 35 fős osztályomból 2 igen kettő ilyen ember van aki nem csonthülye ehhez a kérdéshez. A szüleink érdemben -bár szeretnének- nem tudnak segíteni igazán.

Kérdezek itt minden olvasót, hogy ez rendben van így? Mert lehet, hogy én vagyok a méltatlankodó. Esetleg ha leírnátok pár saját tapasztalatot, ti mikor tudtátok, hogy na igen ez az én utam, ezzel kell foglalkoznom. Igaz, hogy nem minden a munka, vannak ennél fontosabb dolgok, de mégiscsak sok tíz évet töltünk el azzal, ahogy döntöttünk később.


Egy 17 éves gimis



2016. okt. 5. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:
68%
Ez természetes. Az önismeret hiánya okozza. Ezt nem segítenek fejleszteni az iskolában. Sajnos. Nem a jegyek az elsődleges fontosságúak, hanem hogy tudd ki vagy es mit akarsz az élettől. Ezt egy átlagos suliban soha nem fogod megtudni magadról. Neked kell dolgoznod magadon, tudatosan.
2016. okt. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát nekem apukám azt mondta, az ő idejében is így volt (60 felett van már), ő speciel 25 évesen kezdte kitalálni, mit is akar valójában csinálni XD Szóval nem új jelenség. Manapság talán azért nehezebb, mert az emberek általában nem egy munkahelyen töltik az életüket, mindenki lecserélhető, a követelmények változnak stb. A fiatalok össze vannak zavarodva. Én pl. most tanárnak tanulok, és bár azt mondta mindenki, megvan hozzá a tehetségem, de jobb, ha nem leszek tanár. Már a fizetés, meg minden egyéb miatt. Szóval igen, néha szembe kell menni másokkal, ha igazán tudjuk, mit akarunk csinálni. De csomó embert tudok egyetemen, akik hiába járnak egy adott szakra,nem tudják, mit akarnak vele kezdeni. Idővel szerintem kialakul ez, csak addig is csinálni kell valamit :)
2016. okt. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!