Mit tanuljak egyetemen?

Figyelt kérdés

Volt egy kétéves FSZ képzésem, az akkor még BGF en 2013-ban végeztem VSZM-en. De nem igazán éreztem, hogy hozzám adott volna, noha ötös lett a záróvizsgám.


Most Corvinuson vagyok Ker-Markon, levelezőn, másodéves, ráadásul ezért fizetek is. 250 000-et havonta és úgy érzem, hogy ez is csak egy büfé. Akkor mégis mit tanuljak.


Világ életemben humán beállítottságú voltam, imádtam a törit, a magyart, de sajnos valahogy annyira kint akartam élni 19 éves fejjel, hogy olyan szakra mentem, amivel azt hittem én naív, hogy majd milyen könnyen mehetek külföldre. Viszont erről már letettem, noha tárgyalóképesen beszélem az angolt (BP-nél dolgozom nettó 200 000-ért,24 éves vagyok). Teljesen el vagyok keseredve. Ami szóba jöhetne még az a jogász, de vágjak bele 2 évesen..


Levelezőn, ahol kb nulla annak az esélye, hogy "felépítsem magam". Mit lenne célszerű csinálnom, fejezzem ezt be...


Annyira nem érdekel a számolgatás, nem is értem miért akarok ennyire "közgazdász" lenn, kettesre érettségiztem matekból. Félek, hogy elrontottam az életem.


Köszi a segítséget.



2016. okt. 7. 10:54
 1/2 A kérdező kommentje:
25* évesen
2016. okt. 7. 10:59
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha annyira szereted a törit, a magyart, akkor kezdd el, menj át egy ilyen szakra, és ne érdekeljenek az anyagiak. Nem fizetős egyetemre már nem mehetsz a korod miatt? Előbb próbáld meg azt, aztán ha nem megy, a fizetőst, de olyan szakot, amit szeretsz. Később lehetsz akár újságíró is, ha elvégezted az egyetemet, vagy akár taníthatsz is egy főiskolán vagy bármi,amit ezzel lehet csinálni.
2016. okt. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!