Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljak egyetemen?...

Hogyan tanuljak egyetemen? Gimiben inkább magolós voltam, volt, hogy 8-9 órát is tanultam egy nap egy TZ-re, de egyetemen ez lehetetlenség lenne, mármint sokkal több az anyag ugye.

Figyelt kérdés
Hogy lehet a legjobban tanulni? Ez elég lesz ha elolvasom többször az anyagot? Nekem mindig olyan érzésem volt ettől, hogy nem maradt meg semmi. Vagy mit csinálhatnék? :O Nagyan demotivált vagyok emiatt. Kisebb részek is sokáig tartanak, ezért neki sem fogok inkább :/... de ez így nem mehet tudom.
2014. okt. 24. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Meg kéne tanulnod, hogy hogyan kell tanulni.

Ha a gimiben 8-9 órát kellett tanulnod, akkor egyetemen elvérzel.

2014. okt. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom :D ... de mostmár még a motiváció sincs meg hozzá, mint akkor volt. De hogy tanuljak meg tanulni?
2014. okt. 24. 17:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Első igen nagy hülyeségeket írt. Én most egyetemre járok és gimiben egyáltalán nem voltam tanulós. Egyszerűen ha van nehéz tantárgy akkor azt fokozatosan tanulgatod. A többinél meg egyszerűen csak leülsz és megpróbálod megtanulni. Nálam is van olyan amiből vizsga időszakban fogunk vizsgázni addigra lesz vagy 40-50 oldal a füzetembe(mert jegyzetelek) és érdekesen fogom majd emgtanulni csak legyen meg a kettes bőle. Másként elég kivitelezhetetlen lenne bemagolni mindent meg hátha ad a tanár támpontot, hogy mik lehetnek biztosan benne azokat vedd át nagyon. :D
2014. okt. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Figyelj órán, és az összefüggéseket figyeld, pl törin, logikusan ez történt stb
2014. okt. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40-50 oldal? Az neked egyetem? :D Ha gimiben 8-9 óra a szükségleted akkor szerintem is vagy sürgősen el kéne sajátítanod egy hatékony tanulási módszert, vagy game over.
2014. okt. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is megakadt a szemem 40-50 oldal? :D annyit kb egy hónap alatt jegyzetelek bizonyos tárgyból nem, hogy félév alatt... :D


Próbálj meg felsőbb évesektől szerezni olyan jegyzeteket amiben tényleg csak a lényeg van benne, és persze az, ami kell :D

2014. okt. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!