Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fogorvosnak csak három helyen...

Fogorvosnak csak három helyen és önköltségesen lehet tanulni?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, akkor a Semmelweis, Debreceni illetve a Szegedi egyetemen lehet tanulni fogorvosnak. De a felvi.hu-n megnéztem és mindhárom önköltséges. Ez biztos? Vagy csak február körül lesznek kiírva infók?
2016. okt. 11. 10:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és a ponthatárok érdekelnének, azt sehol sem találom!
2016. okt. 11. 10:54
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

Igen csak ezen a 3 helyen tanulhatsz fogorvosnak, viszont van támogatott is, nem csak önköltséges. Valószínűleg a keresztféléves képzés zavar be, most csak azokra lehet jelentkezni felvin.

Ponthatárok:

[link]

2016. okt. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A Debreceni egyetemen 2004ben 104 pontszam kellett, 2016ban meg 420???
2016. okt. 11. 11:07
 4/7 anonim válasza:
mivel 2004-ben teljesen más volt a felsőoktatási pontrendszer... eltelt azóta 12év. jó hogy ennyire képben vagy :D
2016. okt. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Honnan tudtam volna ha most vagyok 16 éves? Akkor ez a három egyetem közül mindegyikre nehéz bekerülni?!!
2016. okt. 11. 11:34
 6/7 anonim ***** válasza:

16 évesen utána kéne tudni nézni ilyen információknak.


PTE, SOTE, SZTE és a DE is indít fogorvos képzést.


Felvételi követelmény emelt biosz és elmelt kémia/fizika. A ponthatár magas általában, mert sokan jelentkeznek magas pontszámmal fogorvosnak.

2016. okt. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fogorvosnak 4 helyen tanulhatsz az országban: az általad számolt 3 plusz még Pécs (mielőtt ebbe valaki belekötne, Pécsett tanulok fogorvosnak, úgyhogy tudom :)). Mind a 4 helyen indul államilag támogatott és önköltséges képzés egyaránt. Szerintem te a pótfelvétlire meghirdetett szakokat nézted, nem az általános eljárást, ezért találtál csak önköltségeset és csak 3 helyen. Decemberben jönnek ki a 2017-re vonatkozó infók, az ideit a felvi.hu-n tudod megnézni, ha nem a pótfelvétlire vonatkozó infókat nézed, hanem átállítod az általános eljárásra.

Bármi egyéb kérdésed van, írj bátran, negyed éves fogorvostanhallgató vagyok :)

2016. okt. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!