Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek az SZTE-n a...

Mi a véleményetek az SZTE-n a szabad bölcsészet szakról?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy milyen jellegű tantárgyak vannak. Inkább az érdekel, hogy mennyit kell tanulni ezen a szakon?


Nagyon kérlek hanyagoljátok azokat a válaszokat, hogy majd a Mekiben találkozunk, stb... pontosan tudom, hogy sehol nem keresnek bölcsészeket. Már kinéztem magamnak egy munkahelyet, és nem feltétel hozzá a diploma, viszont ajánlott, mert a fizetést megdobja kb +80%-kal.


Tehát nekem nem az a lényeg, hogy egy olyan diplomát szerezzek, amivel majd el tudok helyezkedni, hanem csak annyi, hogy legyen egy diplomám. (Ha orvosi diplomám lenne, akkor is ezt a munkahelyet választanám, azaz akkor sem a szakmámban dolgoznék...)


Úgy hallottam, és olvastam, hogy ez a szak az egyik legkönnyebben elvégezhető. (Hátránya nyilván az elhelyezkedés.)


Ha tudok javasolni hasonló kaliberű szakokat, azt nagyon megköszönném. Illetve néhány véleményt is szívesen elolvasok. :D



2016. okt. 13. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy ez A legkönnyebbem elvégezhető, kb. mindenki szidja.

Oké, hogy neked csak diploma kell, de már csak egy esetleges B terv miatt is jobb lenne egy olyan szakon végezni, ami ér valamit, esetleg még érdekel is kicsit.

Főleg, hogy ha egyáltalán nem érdekel téged a szabad bölcsészet, akkor lehet, hogy még ennek az elvégzésével is megszenvednél, mert nem kötne le egyáltalán a tanulandó anyag.

2016. okt. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudsz olyat mondani, minek lekötne a tanulandó anyaga... egyszerűen SEMMI nem érdekel... szüleim erőltetik nagyon a főiskolát, mert szerintük csak diplomával lehet megélni. Részben igazat adok nekik, de ők nem tudják, hogy én mennyire rá stresszelem magam 1-1 vizsgára... Ááhh... Most is olyan szakon vagyok, ami egyáltalán nem érdekel, de ugye még mindig azt csinálom, amit a szülők akarnak..
2016. okt. 13. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!