Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen típusú nyelvvizsgát...

Milyen típusú nyelvvizsgát kell letennem egy BA-s diplomához? (SZTE BTK, szabad bölcsészet)

Figyelt kérdés

Elég az egynyelvű is, vagy kétnyelvű kell?

Annyit tudok, hogy minimum középfokú kell, de azon belül nem tudom pontosan, hogy milyen felelne meg.

(Amúgy angol nyelvről van szó.)

Előre is köszi a segítséget!



2014. júl. 30. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Az mindegy. Államilag elismert, középfokú C típusú legyen.


"egy élő idegen nyelvből államilag elismert középfokú C típusú vagy azzal egyenértékű nyelvvizsga"

2014. júl. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

de az mindegy, hogy egynyelvű vagy kétnyelvű?

és melyik a könnyebb, a telc, bme vagy origo?

2014. júl. 31. 09:41
 3/8 anonim ***** válasza:

sztem mindegy. én Pannon nyelvvizsgát tettem le. külön-külön az írásbelit és a szóbelit. B2 vizsgák voltak. kétnyelvű.

nálunk annyi volt,h legyen komplex, azaz írás- és szóbeli is legyen meg és min. középfok.

2014. aug. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, hogy egynyelvű vagy kétnyelvű. Ha valamelyiket preferálnák, akkor odaírták volna, hogy "kifejezetten egynyelvű/kétnyelvű nyelvvizsgát kérünk". Csak annyi, hogy legyen komplex és államilag elismert, azaz akkreditált ( [link]


Sőt, megsúgom, hogy ha az írásbelid origo, a szóbelid meg társalkodó, azt is elfogadják komplexnek. :-)

2014. aug. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
társalkodó?
2014. aug. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

TársalKodó, igen, a Kodolányi János Főiskola szervezi. Még nem hallottál róla? Akkor itt az ideje. Tök jó nyelvvizsga szerintem és elég könnyen teljesíthető.


[link]

2014. aug. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
csak ismerős volt vhonnan. hát köszi, van már nyelvvizsgám, és jövőben nem szeretném, ha bármilyen kodolányis dologhoz közöm lenne:)
2014. aug. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Értem. :-D
2014. aug. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!