Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » HR vagy pénzügy a Corvinuson?

HR vagy pénzügy a Corvinuson?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok, próbáljatok meg meggyőzni, hogy melyik a jobb. Ti melyiket választanátok?

2016. okt. 13. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Aha.. győzzünk meg, amikor meg utálni fogod, minket hibáztatsz. :D Tipikus olyan ember, aki 1 év múlva meg itt fog sírni, hogy belehajszolták, és Ő soha nem ezt akarta.
2016. okt. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha csak nincsen olyan lehetőséged, hogy család/ismerős vállalkozásánál rögtön el tudj helyezkedni HR-es diplomával, a pénzügyet mondanám. Igaz, nehezebb elvégezni, viszont sokkal több lehetőséged lesz vele a munkaerőpiacon, mint a HR-rel. De ezt nyilván, ahogy az első válaszoló is utalt rá, neked kell mérlegelned.
2016. okt. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
szétnéztem neten és elég sok álláshirdetés van hr-eseknek
2016. okt. 14. 01:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy szóval se mondtam, hogy nincs álláslehetőség. Viszont nagyságrendileg kevesebb. A magyarországi vállalkozások túlnyomó hányada nem igényli azt, hogy legyen állandó HR-esük, lévén arányaiban kevés az olyan munkahely, ahol a magas foglalkoztatottság ezt szükségessé tenné. A legtöbb ilyen helyen vagy valakit megbíznak azzal, hogy alkalomszerűen végezze el azokat a dolgokat, amiket máshol egy HR-es végez (napi alapvető menedzsment, állásinterjúztatás, stb), vagy egy külsős céget bíznak meg a feladattal. Na most egy pénzügyes, ha a szociális IQ-ja nincs a béka valaga alatt pár hét alatt elsajátíthatja azokat a skilleket, amik ahhoz szükségesek, hogy az alapvető HR-es feladatokat ellássa. Fordítva viszont nem így megy.

Én őszintén szólva azért nem ajánlom a HR-t, amiért a legtöbb gazdasági szakot is csak másoddiplomának ajánlanám. Nem konkrét dolgot tanít meg, hanem egyfajta szemléletmódot próbál adni, ami szép, meg jó, de ezért felesleges egyetemre menni. Egy könyvelést még csak-csak meg lehet tanulni az iskolapadban, de azt, hogy hogyan bánj az emberekkel, csak élesben.

2016. okt. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a pénzügy azért komolyabb szak.


Feltételezem, lány vagy. Ha HR-esnek jelentkezel bárhova, valószínűleg egy férfi főnök / igazgató fog felvételiztetni, és a kiválasztásnál jelentősen bele fog szólni az is, hogy mennyire vagy szép. Szóval pénzügyesként én biztosabb elhelyezkedést látnék.

2016. okt. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én corvinuson vagyok HR-en másodéves. :)


Pénzügy-számvitelre két okból kifolólag nem mentem.

1. gazdasági szakközépbe jártam, pontosan tudtam h mit vállalok. Tudtam h mi az a közgáz. S a pénzügyes ág abszolute nem vonz, egyáltalán nem érdekelnek az éves beszámolók, árfolyamok világa.

Egyszerűen hivatás szerüen nem tudtam volna magam ott elképzelni.

Az más kérdés hogy első év után sokan átakarnak menni psz-re, mert elvileg ott több a lehetőség. :) Gyakorlatban szerintem sok minden múlik a gyakorlati tapasztalaton. Ha most abba belegondolok, hogy az én jelenlegi gazdasági tudásom vetekedik egy psz-ssel a közgáz szakközép miatt, simán mehetnék psz-es gyakornoki állásra :D


Másodszor HR-re meg lett a pontom (psz-t meg se jelöltem). Csak államisra pályáztam.

Ez az irányvonal jobban vonzott, és ez konkrét szak, már mint olyan megfogható :D Hisz a gazmen-sek azt se tudják h minek tanulnak. Én legalább tudom. HR-rel is van bőven lehetőséged, hisz résztvehetsz a kiválasztási folyamatban, de a belső HR munkában.


Érdemes egyetem mellett dolgozni gyakornokként. A legtöbb állásra elég ha beszélsz angolul és valamilyen gazdasági szakon tanulsz. Tehát HR-esként lehetsz marketinges gyakornok is akár


Ha bármi kérdésed van állok rendelkezésedre :D Írj privátüzenetet

2016. okt. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!