Így fel lehet készülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén érettségiztem.Viszont szeretnék biológiából emeltezni. Szerintetek 7 hónap alatt fel lehet készülni? Középiskolában 4 évig tanultam bioszt + fakton is, illetve 2 évig anatómiát. Jelenleg OKJ-n vagyok és itt anatómiát tanulom.Szóval elég jól benne vagyok :) Idén nem mertem belevágni az emeltbe. De most úgy érzem,hogy megtudom csinálni :)

Az alábbi könyveim vannak meg:

10-11-12 mozaikos könyv

130 tétel biológiából című könyv

összes rendszertan ( tanár által adott )

mándi barnabás féle anatómia-élettan könyv


Szerintetek elég ennyi könyv? Vagy még tanuljak majd még valamelyik könyvből hozzá? Követelményrendszer szerint tanuljak? Vagy alakítsak ki saját tanulási menetet?



2016. okt. 16. 13:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Fel lehet készülni. Ehhez kell:

- jó időbeosztás (hogy a végén ne fejvesztett kapkodás legyen az ára a kezdeti "ej, ráérünk arra még" napoknak), ami rendszeres (napi, kétnaponkénti) tanulást tartalmaz - nem hatékony hetente egyszer 6-9 órát biológiázni, aztán egy hétig semmit nem tanulni!

- kellő elszántság (motiváló cél és akaraterő),

- alapismeret (mert 7 hónap nem olyan hosszú a teljes anyag megtanulásához - de ez legalább részben megvan, a leírtak szerint) ,

- jó könyv (a Gál könyvek jók!),

- az új (2017 januárjától érvényes!) követelményrendszer - nem kell feltétlen eszerint haladni (de én minden téma végén megnézném, mi van benne; és ha valami nem szerepelt a tk-ben, azt pótolnám),

- kiegészítések a követelményrendszerhez - mert sajnos a Gálban sincs minden benne,

- lényeglátás (hogy ne csak megtanulja valaki az anyagot, de értse is) - ez fejleszthető jó vázlatok készítésével (ez nem egyenlő a tk. kijegyzetelésével!),

- kevés (max. 2-3!)kiegészítő könyv - különben órák/napok mennek el az újabb és újabb könyvek olvasgatásával, amiből egyre nagyobb káosz lesz, mert mind egy kicsit (néha teljesen!) mást ír, a kérdésre válaszolva: max. egyet vennék még a fentiek mellé (Szerényi Bbiológia érettségizőknek 1-2 vagy Kleininger Tamás Témavázlatok a biológia tanulásához),

- gyakorlás: tesztek megoldása (ha nem is naponta, de heti 1-2 lakalommal) - a vége felé már érdemes a régi érettségiket megoldogatni (oh.gov.hu oldalon össze van szedve az eddigi összes!) + esszéírás gyakorlása (vannak rá esszégyűjtemények is, meg minden érettségiben van 2 db),

- ismétlés: erre jók a tesztek, esszék - különben 1-2 hónap alatt elhalványul a megtanult tananyag - és áprilisban derül ki, hogy ez sem megy már annyira, meg az sem.

Hát röviden ennyi. Mivel sokan ezt nem tudják/akarják összerakni, elmennek magántanárhoz, aki megadja az időbeosztást, a számonkérést, ismétlést, kiegészítő anyagot, ismétlést, magyarázatot - már ha tényleg ért hozzá és ó csinálja... De - szerintem - megcsinálható egyedül is!

Sok sikert hozzá!

2016. okt. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!