Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi szükséges ahhoz, hogy...

Mi szükséges ahhoz, hogy helikopter pilóta legyek?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, jelenleg egy műszaki szakközépbe járok ( most kezdtem a 11. osztályt ). Eddig építőmérnöknek készültem mivel imádom a matekot, ezért is jöttem műszaki középiskolába, de egyszerűen nem tudom magam elképzelni egy irodában ahogy tervezgetek. Lényegében az egyetlen munka amit eltudok képzelni magamnak az a pilóta. Mindig is érdekelt a repülés, a repülőgépek, többször ültem már utasként helikopterben ( ilyen falunap és repülős rendezvények alkalmával ) és nagyon élveztem, ez az egyetlen dolog amit szívesen csinálnék, fizetéstől függetlenül.


Próbáltam már utánanézni a dolgoknak, de kb kétmillió oldalnyi pdf-t és különböző weblapot találtam, és egyszerűen sehol nem találok semmi konkrétat, ezért írok ide. Na most addig eljutottam, hogy utasszállító pilóta képzés az országban egyedül Nyíregyházán van ( egyébként nyíregyi vagyok :D ), de az rohadt drága + az utasszállító pilóta annyira nem is fekszik nekem, mivel én a repülés élvezetéért akarnék pilóta lenni, amire valljuk be a ma már egy utasszállító pilótának a robotpilóta és minden egyéb technika mellet, meg úgy alapból egy utasszállító géppel már nem olyan nagyok a lehetőségei.


Mivel a képzést a szüleim nem igazán tudnák fizetni, támogatott lehetőség kellene, amit szintén sikerült kigugliznom, hogy csak a honvédségnél van.

Na itt jön a képbe az igazi kérdésem, mivel azt már nem sikerült kigugliznom hogy pontosan melyik főiskolába is kellene jelentkeznem, milyen szakra? Mivel kétmillió oldalt találtam de konkrét infót sehol sem.

Addig sikerült eljutnom, hogy alapvetően először egy valamiféle alap katonai főiskolát el kell végeznem, aztán mehetek tovább pilótának ( vadász / heli, engem a heli érdekelne ). De pontosan hova és milyen alap katonai szakra kellene jelentkeznem? ( Bocsi ha hülye a kérdés, de sosem akartam katona lenni így ebben a témában otthon sem vagyok, soha nem néztem ezeknek utána ).

Azt is sikerült kigugliznom hogy kötelező katonai szolgálat is van, az sem gond nekem. Ha pedig az lejárt, akkor elmehetek mentőhelikopter pilótának, továbbképzéssel.


Egyébként az egészségügyi alkalmasságival szerintem nem lenne gond, mivel nincs semmi problémám mint írtam utaztam már helikopterben és semmi gond nem volt, nagyon élveztem, a fizikai alkalmassági is megvan a honvédséghez ( vagyis megtaláltam a fizikai feltételeket, pl. 3200 méter futás, 50 méter úszás stb. ezekhez megvan a kondim és erőnlétem ) és tanulmányi eredményekkel sem lenne gond mivel szinte kitűnő vagyok ( 4,8 :DD ).


Köszönöm előre is a segítséget.



2016. okt. 16. 21:52
 1/1 anonim ***** válasza:
89%

Megsugom, ha elkezdesz repulni tanulni nagyon nagyon sok idobe telik amig te kereskedelmi pilota leszel (utasszallito) es elkezded unni a sok muszert meg a robotpilotat.


Bemasolom, amit egy korabbi kerdeshez mar leirtam, hogy hogyan lesz valakibol pilota:

A pilota engedelyeknek fokozatai vannak.

Eloszor van a maganpilota, amihez megvan, hogy hany minimum orat kell repulnod, hogy vizsgazhass (kicsit mint a vezetesnel, hogy x orat kell venned oktatoval).

Ezzel az engedellyel berelhetsz kis gepeket (1-motoros foldi) es felhivetsz ismerost/csaladtagot, de penzt nem kerhetsz ezert (fizetest).

Ezutan jon a muszeres kepzes, ami ahhoz kell, hogy csunya idoben is tudj repulni ;)

Aztan van a tobbmotoros, vizi, sugarhajtasu, stb. tipusu gepekhez szukseges engedely.

Csak ezutan jon a kereskedelmi pilota kepzes, ami pedig ahhoz kell, hogy embereket vihess fel penzert. Senkibol nem lesz rogton Wizzair kapitany. Mindenki a kis egymotoros Cessnakkal kezdi.


Vezetni sem ugy tanulsz, hogy rogton beulsz a nagy potkocsis Iveco volanjahoz, hanem eloszor szemelykocsival kezded ;)


Ha nem akarsz katona lenni es a szuleid sem tudnak segiteni, akkor ajanlom hogy vegezd el a mernokit es szerezz valami jo zsiros allast es a fizetesbol fogod tudni finanszirozni a pilota tanulmanyaidat.


Jah, a repules nemzetkozi nyelve az angol, ugyhogy nem art, ha mar most nagyon jo a nyelvtudasod. A nyelvtudas abban is segiteni fog, hogy elkezdj angol nyelvu oldalakat olvasni a repulesrol (amennyiben magyarul nem talalsz semmit). Az FAA (USA legikozlekedesi hivatal) weboldalan van ingyenes heli pilota tanfolyam, elkezdheted olvasgatni szabadidodben, hogy mi hogyan mukodik.


Tovabba a legkozelebbi ilyen falunapon ugorj a pilota nyakaba es vallasd ki. O hogy csinalta? Hol tanult, mibol tanult, mikor kezdte, stb. Senki nem fog tudni olyan jo infot nyujtani neked, mint aki jelenleg is helikopter pilotakent dolgozik. Van a rendorsegnek is helikoptere, nem? Keress rendor ismerost, hatha tud adni vmi infot. Vedd fel a kapcsolatot a mentosokkel. Keress magyar repulos forumot es ott is olvasgass. Itt a GYIKon ketlem, hogy talalsz helikopter pilotat, aki jartas az otthoni temaban. En kulfoldon elek es epp repulni tanulok de en repulogepen, nem helin es itt a szabalyok is masak.


De azert remelem tudtam kicsit segiteni.


Sok sikert!

2016. okt. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!