Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy a ~bánatba~ döntsem el,...

Hogy a ~bánatba~ döntsem el, hogy hol tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Tudom, mennyire hülye kérdés.

Abban mindig is biztos voltam, hogy matematikával, vagy egy természettudománnyal esetleg informatikával szeretnék foglalkozni és abban is, hogy egyetemre szeretnék menni. De a kép mindig is ilyen maradt és nem igazán tisztult, sem általános iskolában, sem középiskolában. Talán csak annyit, hogy most már semmi képen sem szeretnék külföldre menni.

Azt hiszem, az a baj, hogy mindent szívesen csinálnék, de bármelyiket választanám "fájna a szívem" a többiért.

Tudom, hogy nem tudjátok látatlanba eldönteni helyettem. Inkább azoknak a történetét szeretném hallani, akik hasonló helyzetben voltak. Végül mi alapján döntöttetek?

Előre is köszi ;)



2016. okt. 16. 23:19
 1/2 Ignis Subdialis ***** válasza:
89%
Egy foglalkozás általában nem "vegytiszta", vagyis valószínűleg lehet olyat találni, amiben minden benne van, amit szeretsz. Munkaerőpiaci szempontból ha nem informatikus vagy gépészmérnök akarsz lenni, nem érdemes egyetemre menni, hanem sokkal inkább érdemes szakmát tanulni. Ha viszont nem annyira fontos számodra a pénz (a szakmák sok diplomás állást kenterbe vernek fizetés szempontjából), akkor menj egyetemre, ma már a bsc-msc párosítással egész kreatív dolgokat ki lehet hozni. Amúgy pl. ha csillagász, geofizikus vagy meteorológus lennél, az rögtön le is fedheti a felsorolt tárgyakat.
2016. okt. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
fizika-szakos tanár?
2017. febr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!