Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezt hogy kell értelmezni?...

Ezt hogy kell értelmezni? (Felvételi követelmény)

Figyelt kérdés

2 érettségi tárgyat kell választani, amelyek közül legalább az egyik emelt szintű az alábbi tárgyakból: magyar vagy matematika vagy társadalomismeret vagy történelem vagy egy idegen nyelv


-------


Most lehet, hogy nekem nem jó a szövegértésem, de hogy érti, hogy 2 tantárgyat? És a társadalomismeret érettségi kötelező?



2016. okt. 17. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt most felsoroltál 5 tárgyat. Ebből kell kettőt választani, amikből legalább az egyikből emelt szintű érettségit teszel.
2016. okt. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebből az 5-ből te kiválasztasz 2-t, és abból a 2-ből még kiválasztod, hogy melyik legyen emelt szintű.
2016. okt. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ott van felsorolva 5 tantárgy, abból kell választani kettőt. A kettőből az egyik emelt szinten.

A társadalomismeret nem kötelező, válaszhatsz másik tantárgyakat is, a maradék négyből.


Szerintem ennél egyszerűbben elmagyarázni egyszerűen képtelenség, inkább mondd meg hogy mit nem értesz.

2016. okt. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyetértünk abban, hogy nem jó a szövegértésed ne haragudj. Egyetemen ennél bonyolultabb dolgok is vannak
2016. okt. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát hogy a társadalomismereten kívül mindegyik kötelező érettségi tantárgy. Akkor hogyan válasszak kettőt?
2016. okt. 17. 21:34
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez nem volt tiszta ezért gondoltam, hogy 5-nek muszály a társadalomismeretet választani. De ezek szerint nem. Koszi
2016. okt. 17. 21:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy szépen hogy az 5ből választasz kettőt ami vagy a kötelező vagy a társadalomismeret +1 kötelező... mi ebben a bonyolult?
2016. okt. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezek azok, amiket ők fognak figyelembe venni a felvételinél. És ők csak kettőt fognak a felsoroltak közül. Tehát érettségizhetsz te informatikából is, teljesen mindegy.
2016. okt. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!