Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ápolás és betegellátás szakról...

Ápolás és betegellátás szakról valaki valamit? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Engem a mentőtiszt szakirány érdeklne. Nem tudom, hogy van-e alkalmassági vizsga a jelentkezőknek. Erről tudna nekem valaki beszélni? Valamint ez egy négy éves képzés, és arra lennék kíváncsi, hogy a Semmelweis Egyetem erről főiskolai vagy egyetemi diplomát ad-e. Plussz lehetséges külföldön elhelyezkedni ezzel a szakmával?

2016. okt. 20. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Régen főiskola volt ez, most a SE része, de igazából szerintem lényegtelen, hogy főiskolai vagy egyetemi diploma-e. Mentőtisztként külföldön nem lehet elhelyezkedni, ez egy specifikus magyar képzés, külföldön nem nagyon van ilyen. Akkor már mentőorvos. Vagy ha az orvosi nem jön szóba, akkor ápolói diploma az, amivel lehet még külföldön karriert csinálni. Esetleg szülésznő vagy gyógytornász.
2016. okt. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
0%
szia :) én másodéves vagyok a Semmelweisen mentőtisztin. Alkalmassági nincs csak majd tüdőszűrő meg oltásikönyv kell beiratkozáshoz. Főiskolai diplomát ad. Külföldön ápolónap jó fizuért mehetsz de olyan mint mentőtiszt vagy hasonló kompetenciájú eü-s dolgozó tudtommal csak pár országban van. Ha kérdéseid lennének vagy érdekel valami írj nyugodtan privátot.
2016. okt. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
2016. okt. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
43%

Szia! Én is ide járok mentőtisztire. Először is, az utolsó kommentelő által belinkelt bejegyzést egy olyan lány írta, aki végigbukdácsolt az egyetemen - tudom, mert az egyik tanárunk mondta, hogy miután kirakta ezt a "rinyát", megnézte a neptunban a jegyeit: 1-1-2-2-2-2-2-2-1-3-1-4-1-1-1..... és hogy annyira azért nem volt hibátlan az államvizsgája... de mindegy. És ezt nem csak egy ember mondta. Szóval amit ő írt, ne vedd készpénznek, neki így sikerült, de ha tanulsz, és nem csak melegedni jársz be, akkor menni fog. :)


Külföldre lehet menni, csak átképzéssel. Úgy tudom, hogy pl. Spanyolországban nagyon hasonló a mentőszolgálat felépítése, illetve ismerősöktől hallottam (saját tapasztalatuk), hogy Ausztriában nagyon sok a magyar mentős és kórházi dolgozó. Angliába is mentek már itt végzett mentőtisztek. Csak annyi a különbség, hogy míg nálunk "kisorvosként" dolgozol a kocsin, addig külföldön más, akár szűkebb a hatásköröd.


Szerintem megéri, én nagyon élvezem a gyakorlati órákat, és bár sok tölteléktárgy van (készülj arra, hogy lesznek napok, mikor reggel 8-tól este 8-ig óráid vannak, de nézd meg a honlapon az órarendeket), sok jó előadó van, így kibírható. Persze itt se minden tökéletes, de hol az?

2016. okt. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
37%
Nagyon etikus tanarkent lehordani hallgatok elott mas hallgatot. SE ide vagy oda. Remelem a "rinya" szot is a tanartol idezted. Kik vagytok ti, hogy eliteljetek, ezer oka lehet annak, ha valaki nem tud keszulni rendesen. Meg mi az, hogy a jegyeit kikukkolja a rendszerbol es elmondja a tanar? Mi koze van neki hozza vagy akar neked? Ennyi fogyatekost, te jo Isten.
2016. okt. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!