Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyenge vagy erősebb gimnáziumb...

Gyenge vagy erősebb gimnáziumba menjek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

mindenképpen egyetemre szeretnék menni középiskola után,viszont nem tudok valamire választ adni magamnak...

Szerintetek menjek egy középszintű gimnáziumba úgy,hogy a vitt jegyeim jobbak lesznek,és így több pontom lesz majd az egyetem előtt,vagy menjek egy erősebb középiskolába, (szerintem)valamivel rosszabb jegyekkel=kevesebb ponttal?ezen hezitálok...

Igaz annyira nagyon nem érint a téma...mert 13 éves vagyok(7.-es)...de szeretnék erre választ kapni..mindig kitünő voltam,5.-ben és 6.-ban évfolyamelső lettem,most is csak egy 4/5-m van még..a 2 iskola teljesen más..az egyik a kéttannyelvű csepeli kossuth lajos gimi,a másik az Apáczai Cere János középsuli...

Köszönöm a válaszokat előre is!:)

(Bocsi a hibákért,de nagyon siettem)


2016. okt. 20. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A gyengebbet valaszd, ha az alapjan nem tudsz donteni, hogy melyik tetszik

De amugy meg jovore elmesz nyilt napra es megnezed, melyik a szimpibb

Azert jo esetben 4 evet le kell huznod ott, az legyen a legfobb szempont, hogy hol erezned jol magad. Ha tetszik a suli, akkor ugyis jol fogsz tanulni

2016. okt. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Szia.Milyen szakra szeretnél menni az egyetemen?Mert mondjuk ha a szak olyan, akkor lehet, hogy jó, ha jól tudsz egy nyelvet.De mondjuk ha valami olyan szakra szeretnél menni, ahol sokat kell tanulni(pl.jog)akkor szerintem érdemesebb a nehezebb iskolába menni, mert már ott hozzászoknál ahhoz, hogy sokat kell tanulnod...Szóval szerintem próbáld meg a nehezebb iskolát.(esetleg ha nem tudsz dönteni, akkor ismerősöktől kérdezz rá, hogy milyen és majd meglátod, hogy melyik tetszik jobban)Remélem segítettem:)
2016. okt. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy az Apáczaiban feltétlenül rossz jegyeket kapnál?

Én feltétlenül az erősebb gimit választanám. Jobban felkészít akár az emelt szintű érettségire is, sőt, valószínűleg az egyetem első féléve is könnyebben fog menni.

Az osztályozás meg tanárfüggő. A gyengébb gimi sem "garantálja" a jó jegyeket. Mint ahogy egy erős gimiben is tisztában vannak vele a tanárok, hogy beleszámíthatnak a pontok a továbbtanulásba (tehát egy értelmes / jóindulatú tanár általában hagyja, hogy próbálj javítani, ha tudja, hogy vinni akarod a jegyét).

2016. okt. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,igazából a matek és a nyelv ment mindig a legjobban,szóval valami matek-számtan szakra mennék ha van ilyen,pl.nagyon szimpatikus a Corvinus egyetem,a szüleim is oda jártak:)Igazából én szívesen bevállalnám az Apáczait,csak bennem van a félsz azért..:D
2016. okt. 21. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!