Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segítség! Milyen egyetemre...

Segítség! Milyen egyetemre menjek, ha szinte csak a matek, a földrajz és a nyelvek érdekelnek?

Figyelt kérdés

12.-es gimnazista vagyok. Kitűnő voltam eddig minden évben, de csak magolással tudtam ezt elérni. A matekon, földrajzon és a nyelveken (angol, francia) kívül szinte egyik tantárgy sem érdekel. Teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom hova mehetnék tovább.

A fordító-tolmács végzettség állítólag 10 éven belül teljesen felesleges lesz a fordítóprogramok és -robotok megjelenésével (egy informatikus professzor mondta, nem tudom, hogy valóban így lesz-e). A nemzetközi kapcsolatok, nemzetközi gazdaság szakokon gondolkodtam még, de arról meg azt hallottam, hogy többnyire haszontalan, meg hogy az ilyen végzettséggel rendelkezőkkek Dunát lehetne rekeszteni.

Kérlek segítsetek, teljesen kétségbe vagyok esve! Köszi előre is a válaszokat!


2016. okt. 21. 20:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Valami geo-valami mérnök dolog? Nincs konkrét tippem, a fiam 16 éve érettségizett. De a matek és a földrajz ebbe az irányába mutat. A nyelv az mindenképpen oké. Vagy turizmus? Földrajz és a nyelvek kapcsolatában. Szá Az említett végzettségekkel lehet, hogy Dunát lehet rekeszteni, de diplomával, nyelvtudással ma csak az nem tud elhelyezkedni, aki nem akar. Én hónapok óta böngészem a munkaerőpiacot. Ez a tapasztalatom. Úgyhogy arról se mondj le. Főleg az angol-francia ígéretes párosítás. Még tanárnak is mehetsz, ha van idegrendszered. Arra nem biztatlak, pedig alapjában szép hivatás, csak kezd nagyon nem az lenni.
2016. okt. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A földrajz matek szerintem jó párosítás. Hallottam olyanról hogy geoinformatika, geográfus. Sajnos nem tudom pontosan mik vannak még, de nézz utána mit lehet a földrajzzal kezdeni. De ha szereted és ügyes is vagy szerintem mindenképpen valami ilyesmit válassz.

A tolmácsolás én se nagyon ajánlom. Nagyon sok van belőlük. És inkább akkor tudod hasznát venni ha nagy az ismeretséged. Akkor pedig végzettség se nagyon muszáj hozzá. (néha én is fordítottam, de nincs róla papírom)

Szóval ne legyél kétségbeesve, legalább tudod mi érdekel. Nézegess a neten!

2016. okt. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!