Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra menjek, ha a...

Milyen szakra menjek, ha a környezetvédelem, a megújuló energiaforrások érdekelnek, fenntarthatóság, plusz minden a földrajzzal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Földrajz szakra igyekszem (Debreceni Egyetem), de nem tudom azon belül milyen szakirányt válasszak, illetve földrajz szakon kívül is vannak más szakok amik a környezetvédelemmel foglalkoznak, pl Környezetmérnök, vagy még a biológia-ökológia szakirányt is mondták nekem. Aki jártas ebben, az segíthetne:) köszönöm! (az nem érdekel mennyire lesz piacképes a diplomám, mert engem nagyon érdekel ez a téma, minden nap ezzel foglalkozom és nem adom fel az álmaimat)

2014. jan. 2. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Kémiával mennyire vagy barátságban?

Biomérnök, vegyészmérnök, vegyész elsősorban.

Vagy energetikai mérnök.

De sok más is, például hidrogeológus, azt hiszem van hidrogeológus mérnöki Miskolcon, biológus, építőmérnök (zajvédőfalakat tervez vagy környezetbarát házak tervezésében működik közre).

Vagy szerintem majdhogynem akármilyen mérnök is törekedhet a környezettudatosságra a szakmáján belül, nomeg ott a környezetvédelmi szakmérnöki továbbképzés.


Csak környezetmérnöknek ne menj! Én annak tanulok, és látom a lehetőségek hiányát...

Látom, mi az, amivel nem foglalkozhatunk, pedig a felvi.hu szakleírás ígéri, és látom, hogy happolják el tőlünk a talán mégis lehetséges munkaköröket más, nyilván megfelelőbb végzettségű szakemberek.

Nehéz szakmai gyakorlati helyet is keresni.

Önkénteskedni is nehéz...

Ha olyan egyetemre mész, ahol nem jó ez a képzés, akkor olvashatsz utána szabadidődben, ha érdekel valami, mert nem eléggé átfogóan adják le az anyagot és még TDK-zni se tudsz, mert egy épkézláb kutatás sincs. Mégpedig a 11 hely közül sok ilyen...

2014. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, de sajnos mérnöknek már nem tudnék menni, mert földrajzból van érettségim, már leérettségiztem, (csak nem jelentkeztem tavaly mert hagytam magam lebeszélni pont ezek miatt, hogy nem érek vele semmit)matekból meg amúgy sem vagyok annyira jó :( most emelt föcire készülök, hogy még több pontom legyen. Szerinted sok különbség van az egyetemek oktatása között? számít, hogy mondjuk Szegedre megyek, vagy itt a Debrecenire?
2014. jan. 3. 08:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Te írtad a szakokat, amire reagáltam.


Nos, így nem tudom. Ennyire vagyok képben a konkurenciával, mint írtam.



Nagyon-nagyon nagy különbség lehet a színvonalat illetően az egyes egyetemek között.

A szegedit jónak mondják. ;)

2014. jan. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!