Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kémia alapszak elvégzése után...

Kémia alapszak elvégzése után ha valaki jelentkezik gyógyszerészetire rövidülhet a képzése?

Figyelt kérdés

2016. okt. 22. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

kémia alapszak 7 félév -> gyógyszerész 10 félév


5 félév a gyógyszeren 5 millió

2016. okt. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 E1992 ***** válasza:
100%

A gyógyszerészképzés 10 félév, ez sajnos nem rövidül. Ha elvégzed a kémia alapszakot, akkor esetleg a kémiás tárgyakból kérhetsz felmentést, így több időd jut a többi tárgyak elsajátítására. De mivel a tárgyak egymásra épülnek, ezért nem lehet előre teljesíteni őket. pl. az első 2 félévben van anat., erre épül az élettan (3-4. félévben), az élettanra épülnek (tehát akkor veheted fel ezeket a tárgyakat, ha teljesítetted az élettant) az 5-6. féléves tárgyak: a mikrobiológia, kórélettan...stb és így tovább.


Azért írtam le viszonylag részletesen, mert nem tudom, hogy mennyire látod a felsőoktatási rendszert. Ha valami nem érthető szólj. Szívesen válaszolok. :)

2016. okt. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Igen erre voltam kíváncsi, hogy mennyire épülnek a tárgyak, mert ahogy írtad, hiába fogadnak el tárgyat, ha van olyan amit nem lehet felvenni mert egy előző tantárgy a feltétele.
2016. okt. 23. 11:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia. Meg lehet csinálni 4 év alatt. De hozzá kell tennem, hogy nagyon húzós. Mondjuk azon kiégtem, hogy állítólag vegyész képzés után Pesten 3 év alatt is megvan. Utóbbi lehet kamu... Örülnék, ha ezt valaki megcáfolná, mert kissé felidegesít, hogy én 8 félévet fizettem ki... másnak meg 6 alatt meglesz másik egyetemen.
2016. okt. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!