Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tömörkény István Gimnázium...

Tömörkény István Gimnázium Szeged német kéttannyelvű osztályról vélemény?

Figyelt kérdés
Oda szeretnék jelentkezni , de előtte meghallgatnék pár véleményt róla.Bármi jöhet tanárok,maga az iskola,diákok,szóbeli kérdések stb... Ja ami még fontos lenne ,ha esetleg ti oda jelentkeztetek akkor mennyi összpontszámmal(x/100) vettetek fel titeket?

2016. okt. 24. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Én spanyolon végeztem, az osztálytársaim németesek voltak, talán pár dolgot tudok mondani. A németes tanárokat szerették, elmondásuk alapján jók voltak. A közös tanárok olyan jobb szó híján mindenfélék voltak, de -lehet, csak a nosztalgia miatt- alapvetően jókat tudok róluk mondani. Persze, mint a legtöbb iskolában, itt is volt pár olyan, aki abszolút nem volt tanári pályára való, de ez elkerülhetetlen, a többséggel azonban nem volt ilyen gond. A suli jó volt, nyilván nem egy Ságvári-Radnóti színvonal, de nincs is rá szükség. Lehet, hogy nem nyertük szanaszét magunkat tanulmányi versenyeken, viszont szinte mindenkinek lett egy jó érettségije, és a legtöbbünket felvettek oda, ahova menni szerettünk volna. Ennél több pedig nem igazán kellett, így utólag visszagondolva sem.
2016. okt. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ment a zöld a pacsi:)
2016. okt. 25. 15:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia ! Én németes vagyok, szóval tudok infóval szolgálni.

Első év nagyon fontos , hiszen az alapozza meg a többi 4 évedet. 4-5-ösnek kell lenni németből és spanyolból és akkor nem lesz baj. Félévkor és év végén "vizsgázni" kell , ez annyit jelent hogy annak a félévi anyagából írásbeli és szóbeli. 15 téma van szóbelin van páros munka is és pirosjegynek írják be. A tanárok nagyon kedvesek , de persze van 1-2 kivétel. A legtöbb humoros ami jó pont. :)

Emeltszintű érettségi németből ha eléred a 60%-ot akkor felsőfokú nyelvvizsgára teszel szert és ez nagy szó. Azt vallják hogy ez legalább olyan erős osztály mint a ságvári-radnóti, az biztos hogyha valaki kitartóan tanul és zömében 5-ös tanuló, bármi lehet belőle. Szóval nehéz, de nem fogod megbánni ha felvesznek! :)

2016. okt. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és ahogy a tömörkény számítja ennél a pontokat úgy engem 80/100 vettek vel.
2016. okt. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a választ,hasznos volt:)
2016. nov. 1. 07:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!