Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen informatikai iskolába...

Milyen informatikai iskolába tudok menni?

Figyelt kérdés
Milyen informatikai iskolába tudok menni? Programozó szeretnék lenni mert jól megy, 16 éves vagyok még másfél évet kell tanulnom. Informatikából 11/12, matematika 5/12.Van esélyem bekerülni valahova?

2016. okt. 24. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2016. okt. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ukrajna, de amint bejeztem az iskolát, megyek Magyarba
2016. okt. 25. 14:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Matekod elég gyenge. Infón tömény matekkal fogsz találkozni. És ha érettségid is 5/12-lesz, az kevés a bejutáshoz (szerintem).


Amúgy mit jelent hogy jó vagy? Mit tanultok belőle? Heti hány órában?


Mert pl. nekem idén nem hiszem hogy meglesz a bár 9/10 infóból, viszont magyar érettségit lazán megírom 90-100%-között. Matekből szintúgy. Egyszerűen nagyon kemény iskolában vagyok. Viszont matekből is van egy elég erős alapom, abból kb. 7/10-lesz a lezárásom, viszont pl. 8-os vizsgám is 100%-lett, és érettségit se tervezem alább hagyni.


Szóval nem mindegy hogy mi az a lezárás. Merthogy infóból mi Gráfokat, backtrackot s ilyeneket tanulunk heti 7 órában. Játékokat csinálunk stb.

2016. okt. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amit Magyarországon kell csinálni, ehhez képest a jéghegy csúcsa.


Iskolából általában mindenki bejut pl. Bolyaira, ami hát talán annyira nem erős mint a BME pl. de oda se sokkal könnyebb bejutni. Én bizakodok hogy bejutok.



Ami fontos hogy ne engedd el magad. Ne hagyd azt a szintet amin vagy, matekból gyenge vagy, és ez nem elég infó egyetemre. Infóból pedig fogj neki, interneten 100-assával vannak az emeltszintű érettségik (merthogy legalább 1 emeltet Magyarországon kell tegyél ahhoz hogy bejuthass, és jó idejébe kell rendezni a dolgokat mert nem könnyű, és sok hülyeségen elcsúszhat az iratkozásod érettségire/egyetemre).


Tölts le érettségiket, old meg, és ne elégedj meg magaddal. Amit kell tudni: Office mindenestől, kicsi weboldal szerkesztés, kicsi képszerkesztés (programokat is amibe dolgozni kell megkapod a listáját interneten), és programozás (ami csak 1/4-e az érettséginek). És ilyen teszten olyan 85-90%-ot kellene megírj. Az Ukrajnai matek érettségidet számoltathatod, és akkor úgy jön ki a pontszámod hogy (matek+inóf (amit Magyarországon teszel))*2 + még van 100 pont, emelt infóra ha jól tudom kapsz 50-et, Ukrán nyelvvizsgádra amit majd az érettségivel fogsz kapni kapsz 25-öt, és ha leteszel még egy angol középfokút akkor kapsz még 25-öt. Semmidet nem ismerik el Magyarországon emeltnek. Ukrán érettségid is csak középfokúnak megy el, és matek érettségid is, hiába hogy emelt és sokkal nehezebb mint a Magyarországi. Ezért talán ajánlatos Magyarországon is megpróbáld a matek érettségit is.

2016. okt. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) (Amugy MS Office-t, java programozást és HTML kódolást; heti 5 óra)
2016. okt. 25. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!