Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek az angol-biosz jó...

Szerintetek az angol-biosz jó párosítás tanári szakra? Először biosz-kémiát szerettem volna, de szerintem az mar tul durva lenne 😀

Figyelt kérdés

2016. okt. 26. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A biosz-kémia nem feltétlen durva, elég nagy hiány van belőle az iskolákban, biztos könnyedén találnál állást vele. Mondjuk ez igaz a nyelvszakra is. Az egy hátulütője talán annyi, ha két nagyon eltérő (humán vs. reál) tárgyat párosítasz össze, hogy valószínűleg nem lesz sok összhang a karok (bölcsész vs. természettud.) között és számíthatsz arra, hogy ütközni fognak a tárgyaid. Plusz, ha biológiára vagy kémiára mész valószínűleg be fognak rakni az alapszakosok közé, és senkit nem fog érdekelni, hogy te "csak" tanárnak készülsz és ugyanazok lesznek majd az elvárások. De persze neked kell tudni mennyire vagy otthon a témában.
2016. okt. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

júj, én nem akarlak eltántorítani, de az angol-biosz egy borzalom

van osztatlan tanáris ismerősöm - én anglisztikás vagyok - és minden héten van náluk boncolás, biokémia, rengeteg számtani feladat, mérések; borzasztóan sokat kell tanunli, van egy félévnyi pszichológiájuk is, ami szintén egy katasztrófa (az agy területeit és működéseit tanulják, tele rakásnyi latin kifejezésekkel)


viszont, ha feltétel nélkül szereted a biológiát és az angol nyelvet is, akkor szerintem vágj bele


a biosz-kémia szerintem brutálisabb :D

2016. nov. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintem is brutálisabb a biosz-kémia . Ott mar a felénél öngyilkos lennék szerintem 😂😂
2016. nov. 3. 22:54
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
nem akarlak elkeseríteni, de egyik tanárszak sem durva... sőt..
2017. jan. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

egyik tanárszak sem durva? :O

te melyik egyetemen tanulsz?

én alapszakos vagyok, de van angol-magyar ismerősöm, aki beleszakad félévi 26 tárgyba, miközben nekünk alapszakosoknak van 12; a másik angol-töris barátnőm is tönkre szokott menni a félév végére a töménytelen tölteléktárgyaktól, mellesleg reggeltől-estig bent vannak, és minden héten előadást kell csinálnia valamiből

akkor a angol-bioszos ismerősömről meg hadd ne meséljek...

2017. jan. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
A tanárszakok jellemzően elég könnyűek, nem kell tőle félned. Ha viszont biológia alapszakra mész és azon belül szakosodsz tanárnak, akkor ugyanazt fogod tanulni, mint a biológus szakirányosok, na az már elég durva, de legalább lesz valós tudásod.
2017. febr. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és én most az ELTE-ről beszélek, a vidéki egyetemek jellemzően könnyebbek.
2017. febr. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%
nemtudom miért vannak lenullázva az előttem levő válaszok. én írtam be, hogy egyik tanár szak sem durva. én fizikusnak tanulok, már msc-s vagyok az eltén. a tanárszakok itt a legkönnyebbek. a fizika, biológia, stb tanári nem egyenlő a biológia, fizika szakokkal, sokkal jobban le van butítva minden az előbbinél. ez tény.
2017. febr. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt azért kiegészíteném (mármint, hogy nem egyenlő az alapszakkal). Az ELTE-n vagyok magyar-törin és a 12 féléves, középiskolai tanároknak, a kiegészítő tárgyakon kívül minden alapszakos tárgyat el kell végezniük. Emellé jön a pedagógia és a pszichológia (amiből nálunk vannak szórók is... blokkosítva). Vagyis annyi, mintha elvégeznél 2 BA-t egyszerre.
2017. ápr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!