Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemre jelentkezhetn...

Milyen egyetemre jelentkezhetnék, ha a matek nem megy?

Figyelt kérdés
Milyen szakok léteznek, aminél nem kell nagyon jónak lenni matekból, hanem nem baj, ha csak 2-esre vagy 3-asra tudom (középiskolában)
2016. okt. 29. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A gazdaságiakat, infot és ahol sok természettudományos tárgy van kerüld(ahol van fizika-kémia, ott tudi van matek is). Egyébként fent vannak már az órarendek, ott meg tudod nézni, hogy hol nem szerepel matek.


Egyébként ne ez legyen a választás fő szempontja. Én is éppen 2-es voltam matekból és sikerült tudtomon kívül olyan helyre jelentkeznem, ahol van matek. Szerencsére nagyon az alapok kellenek, így külön tanár segítségével egész jól megy már.

2016. okt. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Egyébként közgazdaságiba járok.

És az a röhej, hogy a matek nem megy, de a gazdasági tárgyak azok igen...csak a matektanár közölte, hogy kettes matekkal senki ne álmodjon gazdasági egyetemről...

így próbálok valami mást találni, ami tetszik, de egyszerűen nem megy...semmi nem jó..:/

2016. okt. 29. 17:24
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
Sajnos nincs olyan értelmes, valamirevaló tárgy, ahova nem kéne matek. Viszont miért nem megy a matek, nem érted ahogy elmagyarázzák, vagy annyira nem is figyelsz? Sok múlik azon, meg mindennapos gyakorlassal, esetleg ha tehatad különtanárhoz járva akár össze is jöhet.
2016. okt. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
*tárgy->szak
2016. okt. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
S miért tudod csak 2-3 ra? Nem érted vagy nem érdekel? Azért gáz hogyha valaki 2-es matekből, magas neki de egyetemi diplomát akar. Nem kell mindenkinek egyeteme legyen, csak az értelmesebbjének.
2016. okt. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
#5 jó nagy gyökér vagy.
2016. okt. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15%

"#5 jó nagy gyökér vagy."


Csak a kérdezőt akarom megkímélni hogy aztán 6 év múlva síjon hogy egyetemi diplomával nem kap 100 krajcárt se. Akinek a középsulis matek magas az ne menjen egyetemre. Valami hibbantságot eltud végezni, de 0 logikával semmire való bármilyen elméleti munkában. Pl. egy rohadt cikket hogy kell megírni? Logikusan össze kell tenni érveket, szerkezete kell annak legyen stb. Ha valakinek a középsulis matekhoz nincs logikája ehhez sem lesz.

2016. okt. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát nyilván olyanra ahol nem várnak el vagy csak nagyon alap matekot.

Ha középsuliban 2-3-as vagy akkor nem valószínű hogy az egyetemen jobban megérted majd ahol a professzorok nagy része csak áthalad az anyagon vagy kivetíti ppt-ben.


Geológia, jog, nyelvészet stb ezekhez talán annyira nem kell.

2016. okt. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is 2-3-as voltam gimiben matekból, most egészségügyi fősulira járok. Gyógytornász, ilyesmi nem érdekel? (persze,ha szereted a bioszt mondjuk)
2016. okt. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!