Milyen szakra jelentkezzek?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok, nemsokára érettségi, de nem tudom még, melyik szakot válasszam, hova jelentkezzek. Reál beállítottságú vagyok, emelt óraszámban tanulom a matekot és a fizikát, néha nehéz, de nem érzem olyan megerőltetőnek, kevés tanulással is jó jegyeket szerzek. Matekból emelt érettségit szeretnék tenni.

Valamilyen mérnök szakra gondoltam, a neten olvasottak alapján eddig a gépész és a mechatronikai mérnök, (esetleg mérnökinformatikus) vonz leginkább.

Szeretek rajzolni (igaz mostanában eléggé elhanyagoltam). Olyasmi munkát szeretnék a jövőben, ahol alkothatok, tervezhetek, létrehozhatok valami "újat". (pl.: autó karosszéria) Sajnos az ilyen tervezőprogramokhoz nem igazán értek, nem tudom, ez előfeltétel-e, ha valami ilyesmi szakra szeretnék jelentkezni. Programozni se tudok. Persze az is szempont, hogy aránylag jól fizessen, keresett legyen, könnyű legyen vele elhelyezkedni.

Bocsánat a kisregényért, köszönöm, ha elolvastad.

Ti mit ajánlanátok?



2016. okt. 29. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Gépészmérnök. Az ilyen jellegű programok ismerete nem előfeltétel, ahogy programoznod sem kell tudni. Nyilván előny, ha értesz hozzá, de nincs belőle gond, ha nem. Ha specializálódsz valamire, akkor elég jól fizető munkákat is ki lehet fogni, alapvetően a legtöbb európai országban (itthon is) hiány van mérnökökből. Tulajdonképpen bármelyik mérnöki szak jó lehet, azért javaslom a gépészt, mert onnan még kis túlzással bármi lehet belőled.
2016. okt. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A mérnökinfót nem ajánlom, mert szerintem nem belőlük van a legnagyobb hiány, és az nem is tipikusan az a tervezős meló. A gépészmérnökkel nem lőhetsz nagyon mellé. De, ha figyelembe vesszük az ország adottságait, és nem budapestet nézzük csak, akkor nagyon ajánlom a mezőgazdasági gépészmérnököt. Erről a szakról órákat tudnék mesélni. Ha érdekel írj nyugodtan privátot. (valamint edukáció, nyíltnap gödöllőn)
2016. okt. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!