Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megvalósítható ez...

Szerintetek megvalósítható ez az álom?

Figyelt kérdés

Átlagos 22 éves vagyok. Soha nem szenvedtem hiányt semmiben,ami kellett megkaptam.

Átlagosan tanultam 3,8-as átlagom volt többnyire. Akkor még nem tudtam majd,hogy mit akarok,de nem is tudtam mit hoz majd az élet.

Úgy látom,hogy felsővégzettség nélkül nincs jól fizető állás ( kőműves, ács.., jó)

Elvégeztem az iskolát úgy voltam vele befejeztem a tanulást vagy .egyelőre,általában ezt mondtam.

2 és fél éve dolgozom egy pneumatikai cuccokat gyártó cégnél..ahol tudtam már fellépkedtem ,nem nagy dolgok,de akkor is, bizonyította és bizonyítja,hogy jó mpunkaerő vagyok..a fizetés mindig ugyan annyi volt.

Jelenleg netto 170 000-et kapok,operátorként.

A munka már marha unalmas,bár a környezet jó, nyugodt,néha túl egyhangú.

Nagypofásnak ismernek,határozottnak,de legbelül lelkileg széttört,ezt nem mutatom,így ezt nem látják.

Ez vagyok én ez az én történetem


Így,hogy saját keresetem van, az igényem is nőttek és a fizetésem igazából nem is fedezi..

Szeretnék egyetemet végezni. Az emberi erőforrások,gazdálkodási és menedzsment, kommunikáció és médiatudomány, leginkább ezek érdekelnek. Mennyire nehezek ezek? Mennyire forgatná fel a jelenlegi vagy nyugodt életet?

Látom sok helyen valami elit vagy drága helyen van a gyakorlat pl Budapesti luxus szállodák.

Itt minden bizonnyal lehetne ismerkedni olyan emberekkel,akik fel emelhetnének az átlagból. Ha facebookon nézek ilyen embereknek az oldalát,akkor azt látom,hogy tök jó nekik,egzotikus nyaralás, elit szórakozóhelyek ez az.. Bulizni elmeheznék én is ilyen helyre,igaz nincs kivel..

Vagy ha a Gresham előtt elmegyek Budapesten és öltönyös faszik kint kávéznak,drága kocsik ott állnak..azt gondolom milyen jó nekik,aztán ha arra gondolok,hogy milyen nehéz lehet a mnkajuk,akkor örülök az egyszerű,egyhangú gyári munkának..



A családomban egyedül az unokanővérem végzett főiskolát,mindenki másnak,csak középiskolája van. Nincs a családban üzletember vagy ilyesmi,ilxenkor úgy vagyok vele,hogy talán énsem leszek több a jelenleginél..aztán meg hogy kitörök az átlagböl a még jobbért.

Kétlehetőségem van. Van tanulok a pneumatikával kapcsolatban éd maradok a cégnel..de akkr szintén nem tudok majd ismerjedni a mérnóknek is olyan itt az élete,mint a szerelő munkásnak.

Vagy tanulok valami mást,mint az emlitettet és hátha sikerül fel lépnem.,

Lelkiekben azt érzem,hogy nekem a jekenlegi helyzet való,ne idegeljem magam,de egy másik helyzet azt súgja,hogy lépnem kell,hogy jobb legyen! De félek az egésztől.

Nem tudom mit tegyek! Mit tennétek ti?


2016. okt. 31. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha van lehetőséged rá, akkor próbáld meg. Ha nem jön be, akkor max fél vagy egy év után otthagyod vagy váltasz. Mindenképpen hasznos lesz, mert nem 20-30 év után fogod bánni, hogy mégsem tetted meg.

Mást nem tudok hozzátenni, mert engem ezek a szakok nem érdekelnek és nem tudom, hogy mennyire lehet nehéz...de minden tanulható.

Ahm...a a facebook-os nézegetessél nem érdemes piszkálni magad. Az inkább kirakat.


Még van idő február 15-ig. Addig simán átgondolod...és még utána is lesz időd, mert beiratkozni sem kötelező, ha felvettek.

2016. nov. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kockáztatsz semmit. Akármikor visszaléphetsz és élhetsz úgy, mint most. Miért ne próbálnád meg? Egy kicsit anyagias a megközelítés, de ha neked ez fontos, tegyél érte!
2016. nov. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mióta dolgozom,anyagias lettem ez igaz. Nem feltétlenül a Budai gazdagok élete kell,meg a kemény üzleti élet! Budapesttől 30 km-re lakom egy jó faluban. Egyébkénta Budapestiek ide költöznek le.

Itt is lakik néhány gazdag,de nem a milliárdosra kell gondolni.

Pl volt egy férfi az meghalt már,de állítólag úgy alapozta meg a jelenlegit,hogy hajópincér volt,de fiatal korában még. Kb 50 éve lehetett ez. A felesége meg tanár vagy igazgató volt a helyi iskolában,jelenleg a helyi vállalkozást vezeti azelőtt a férjévelvitte,nem tudom,hogy a vállalatuk előtt volt tanár vagy az alatt is,régen volt ez is,nem tanított engem.

A neten fent volt,hogy eladó a házuk, egyedül él ott ha jól tudom. 90 millióért árulták, szép a ház is,jó onnan a kilátás, egy Volvo xc90-je van az egyik gyereknek Audi q5..

Az üzleti életben élnek,de olyan lightos forma és ez jó ,ugy agogy átlagosan élnek,de azért jobban.

Viszont itt leginkább a gyerekeknek volt,mert ebbe születtek.

Az ő anyagi szintjük is megfelelne,mert így is jól élnek.

.

2016. nov. 1. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!