Kezdőoldal » Utazás » Európa » Egyik nagy álmok beutazni...

Egyik nagy álmok beutazni Európát. Szerintetek ez megvalósítható "álom" a mai világban?

Figyelt kérdés

Szeretem a törit és szeretek utazgatni is.

Nekem nem számítani a szállás vagy a kaja minősége sem csak hadd lássak sok szép tájat.

Nyugat európai országok lakói mennyire engedhetik meg maguknak ezt?Vagy akár azt hogy vegyenek egy lakókocsit és úgy vágjanak útnak?



2013. jan. 28. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt magyarként is megteheted, ha egy rendes, igazi szakmát tanulsz ki. Tehát mérnöknek, vagy informatikusnak, vagy nyelveket, vagy jogásznak, stb. Ezekkel a munkákkal könnyen meg lehet keresni havi 200-300 ezer nettót, egy ilyen út pedig kb 1 millió ft mindennel együtt, benzin-szállás-kaja, azaz évente elmehetsz egyre. ;)
2013. jan. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amíg nincs ilyen sok pénzed addig viszont repülővel is sok helyre el tudsz jutni olcsón.

Én a nagy drága hosszú utazás helyett sok kis olcsót, rövidebbet csinálnék. De kinek mi tetszik... :)

2013. jan. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A vonaton sem egy utólsó élmény.
2013. jan. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

már 2-szer voltam ilyenen kocsival, igaz inkább csak kis kört futottam: Ausztria,Németország,Svájc,Olasz,Ausztria,haza..

4 nap,kb 300.000.-

de ebben volt hajókázás, 1 nap Legoland, 1 nap Európa park, kastély látogatás, túrázás, Milánó, Velence,hajókázás, Jesolo pancsolás....

Szállás ahol épp elfáradtunk egy panzióban és a kaján sem kellett spórolni.

2013. jan. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18 európai országban jártam, eleinte fapadossal, hostelekbe mentünk így jóval olcsobb volt. Érdmes jól megszervezni az útat, pl. Párizsba mi minden múzeumba ingyen mentünk be, mert még a Louvreban is volt (van?)egy nap amikor délutántól ingyen lehet bemenni. Kéőbb már jobb helyzetben voltunk, de még mindig magunknak szervezzük a nyaralást. Ha szeretsz utazni és képes vagy erre gyűjteni akkor nem nehéz a dolog. Mondjuk nálunk nincs még gyerek, nem vagyunk bulizosok, nem veszünk drága ruhákat, élvezeti cikkeket. Egyszer olvastam egy beszámolót Borneóról, ott írták, hogy kiszámolták napi egy doboz cigi évi szinten annyiba kerül, mint a repjegy Borneóra..Szerintem megvalósítható, de tény hacsak nem keressel nagyon jól, kénytelen vagy gyűjteni tudatossan az utaidra.
2013. jan. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

off

és az a gáz, hogy napi egy doboz cigi az természetes még viszonylag szegényebb embereknél is de ha te valami egzotikusabb helyre elutaztál pár napra akkor burzsuj vagy. Holott cigi helyett ő is mehetne.

2013. jan. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a buta irigy emberek mondják ezt, azokkal meg nem kell foglalkozni
2013. jan. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nyárra tervezek egy 15 napos vonatos túrát Európában 10 országot érintve, nálunk nem kimondottan a városnézés a cél, hanem hogy minél többet utazzunk vonaton, persze azért lesz néha városnézés is. Egyik fő cél egy óceán parti város Portugáliában, másik hogy utazzunk a világ egyik legszebb vasútvonalaként emlegetett Glacier Expresszen Svájcban, illetve nekem nagy vágyam a norvég vasútvonalak egy részének beutazása. Mostani számításaim szerint ez kb. 170-200 ezer forint lesz. Ez az útiköltség és a kaja. A szállást pedig ingyenesen próbáljuk megoldani a couchsurfing.org oldal segítségével. Itt helyi emberek ajánlják fel az ingyenes lehetőséget megszállni, cserében illik viszontfogadni. Ez egyúttal jó lehetőség mindkét fél részére egy külföldivel való megismerkedésre.
2013. jan. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat
2013. jan. 31. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!