Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan folytassam tovább?...

Hogyan folytassam tovább? Melyik egyetemre menjek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket kérném egy elég fontos és meghatározó ügyben. Gimiben végzős fiú vagyok és nem nagyon tudom hogyan tovább. Tudom azt h orvosira nem mennék a kémia miatt (biosz még érdekel is de ettől függetlenül orvosira nem mennék). Gépészmérnöki szak sem izgat annyira, sosem voltam jó fizikából. Gondolkodtam jogin, és ez is egy lehetőség de ott hihetetlenül sokat kell tanulni (nem azt mondom h máshol nem kell de itt különösen sokat) Ezt inkább B tervnek hagynám... Amin gondolkodtam az a gazdasági szakok. Ezen belül viszont nem tudom h gazdaság-menedzsment, vagy kereskedelem-marketing. A töri érdekel szívesen tanulom, matekbol erős 4-es vagyok és az is érdekel (egy szinten). A kérésem az lenne hogy osszátok meg tapasztalataitokat. És esetleg néhány véleményt írjatok BGE-ről BCE-ről és a BME-ről. Előre is köszönöm a válaszokat!!



2016. nov. 3. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:

A gazdaság-menedzsment nem egy rossz szak.

A BGE-n amivel sokra lehet menni, az a kereskedelmi szakok. Marketinget nem ajánlom. az egyik exem végzett kereskedelem bsc-n és marketing msc-n és otthon ült vagy 2 évig, mert nem kellett sehova(illetve ő nem

talált olyat, ami az igényeinek megfelelt volna).

Egy másik ismerősöm, aki csak simán a kereskedelmi bsc-re járt, meg tök jó munkája van.


A BME azért elég kemény, oda szerintem kevés a 4-es matek, mert nagyon durvák a mérnökös matekórák.


A biosszal is sokfelé lehet menni. Kutatás, vagy bármi természettudományos ág nem érdekel? Mondjuk ezekkel az a baj, hogy kémia is van rendesen.


Az a baj, hogy annyi mindent írtál, amiknek semmi köze egymáshoz, hogy nehéz tanácsot adni.

Lehet jobb lenne kihagyni egy évet és dolgozol vagy tanulni valami okj-t és utána újra kezdeni ezt a jelentkezést, ha már van konkrét elképzelésed, hogy mit szeretnél.

2016. nov. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gazdasági szakokra érdemes menni. Magas a központilag meghatározott államis ponthatár, de költségtérítésesen lényegesen kevesebb ponttal is be lehet jutni.


Ha két nyelven közép szakmai anyaggal bővített nyelvvizsgát tudsz tenni, akkor nemzetközi gazdálkodás. Ha csak egy nyelv, akkor gazdálkodás-menedzsment esetleg pénzügy és számvitel.


BCE elég drága, ha költségtérítésesre mész. BME kicsivel olcsóbb, de a GTK-n áll a bál most a dékánt leváltotta a rektor. BME-n a GTK csak századrangú kar (ezt sérelmezte a dékán és a tobbi gtk-s oktató), a mérnöki karok elnyomják, nem tud fejlődni. Nem ad annyira használható tudást, készséget, mint a másik kettő egyetem. BGE-n végzettek elég keresettek a vállalatok körében, mert nagyon gyakorlatias a képzése. És fővárosi viszonylatban csak itt van duális képzés, melyben nemzetközi multik, nagy cégek is részt vesznek. Válaszd a BGE-t, szerintem.

2016. nov. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a biosz és a gazdaság érdekel és 4-es vagy matekból, akkor a mezőgazdasági és környezettudományi mérnöki szakokat (agrármérnök, környezetmérnök, vadgazda mérnök, természetvédelmi mérnök, környezetgazdálkodási agrármérnök, gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök, kertészmérnök, élelmiszermérnök, informatikus és szakigazgatási agrármérnök ...) ajánlom. SZIE például.
2016. nov. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok. Azóta sikerült még gondolkodnom a dolgon, és voltam is pár nyíltnapon. Az már biztos, hogy valamilyen gazdasági szak. A legszimpatikusabb a gazdasági és menedzsment szak. Az lenne a kérdésem, hogy melyik egyetemen érdemes legjobban tanulni ezt a szakot. (A legszimpatikusabb eddig a BGE). Továbbá még felmerültek ilyenek is, hogy gazdaságinfo, vagy nemzetkozi gazd. csak nem tudom pontosan, hogy mik is ezek.
2017. jan. 10. 15:28
 5/6 anonim ***** válasza:

A gazdinfo informatikai szakterület elsősorban, de tudsz belőle akár gazdasági mesterre is menni, meg infóra is.


A nemzetközi gazdálkodás egy kicsivel jobbak a kereseti lehetőségek mint a gazdmen-en. Külkereskedő leszel, külföldi partner cégekkel tudod a gazdasági, kereskedelmi kapcsolatokat bonyolítani, az üzleti kapcsolatokat kialakítani. 2 nyelv kell hzzá, hogy dipomát kapj. Magasabb az államis ponthatára is 20 ponttal. A gazdmen is elég jó képzés többfelé el tudsz belőle helyezkedni. Érdemes ezeket mesterig vinni.

2017. jan. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazából angol nyelvvizsgám van, és emelt szinten fogok érettségizni olaszból. Szóval egyre jobban érdekel a nemzetközi gazdalkodas szak.

Lehet végül amellett döntök. Köszönöm a válaszokat!!!

2017. febr. 8. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!